Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 157722

Holandsko - Květinové korzo

Termín: 24.04. (Pá) - 28.04. (Út) 2020

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 6 990 Kč

Poloha

Zájezd se koná v době největší květinové slavnosti v Evropě – květinového korza. Na tuto slavnost se každoročně sjíždějí návštěvníci z celého světa, aby mohli spatřit přehlídku tematických alegorických vozů, ozdobených tisíci květinami různých barev a tvarů, které doprovázejí mažoretky a hudební kapely. A neméně proslavený park Keukenhof se sedmi milióny kvetoucích cibulovin květin lze obdivovat jen pár týdnů od konce března do poloviny května. Navštívíme i hlavní a korunovační město Amsterdam, a další.... 

Program

1. den: odjezdy: ve večerních hodinách: České Budějovice, Tábor, Benešov, Praha, Lovosice, Ústí/Labem. Přejezd Německem do Holandska.

2. den: po snídani navštívíme čarokrásný park Keukenhof poblíž Lisse. Budeme obdivovat 6 milionů kvetoucích cibulovin, zejména tulipány, narcisy a zajisté nemineme ani bílé pávy. Odpoledne se zúčastníme v Lisse světoznámého Květinového korzasvětoznámý průvod nazdobených květinových vozů, doplněných hudbou, mažoretkami a luxusními vozidly, Ve večerních hodinách přejezd na ubytování.

3. den: po snídani odjedeme do Lelystadu – hlavního města nejmladší provincie Flevolandu, zastávka u repliky Batavie – slavné obchodní lodě z počátku 17.století. Dále přejedeme po 32 km dlouhé uzavírající hrázi Afsluizdijk, která rozděluje záliv Zuiderzee na dvě části: Waddenzee a uměle vytvořené jezero Ijsselmeer. Zde máme možnost si vyfotografovat tuto unikátní stavbu.  Budeme pokračovat do  města Horn – kdysi střediska zámořského obchodu a mořeplavby – prohlídka města. Pot  prohlídce dojedeme  do městečka Volendam, což je starobylé rybářské městečko, kde se nabízí k ochutnání rybí speciality, vafle a lívanečky. Na závěr navštívíme skanzen Zaanse Schans s větrnými mlýny, obchůdky, domky s předváděnou řemeslnou dílnou a muzeem, výrobou místního sýra a možností ochutnávky a nákupu. Večer návrat na hotel.

 4. den: po snídaní se věnujeme prohlídce hlavního města Nizozemska – Amsterdamu. Město budeme poznávat z autobusu, při plavbě po grachtech a pěšky. Nevynecháme tradiční květinový trh na Singelu, ani srdce Amsterdamu a celého Holandska – náměstí Dam s královským palácem. Ctitelé umění jistě věnují dle vlastního výběru pozornost muzeím, z nichž je nejslavnější Rijksmuseum s Rembrandtovou “Noční hlídkou“.  Až do odpoledních hodin se necháme unášet nezapomenutelnou atmosférou tohoto města. Zpět do Prahy se vydáme ve večerních hodinách.

5. den – příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ na vstupy – cca 50 €, pokud si je nezakoupíte v cestovní kanceláři.

Změna programu vyhrazena

Pokud obdivujete obrazy Van Gogha, jeho muzeum v Amsterdamu prostě musíte vidět. V příjemně prostorné galerii se návštěvníci dobře rozptýlí. V poklidu se můžeme podívat na několik impresionistických obrazů od Pissarra, Sisleyho, Gauguina, které společně s japonským uměním Gogha ovlivnily. Detailně můžeme zkoumat techniku Gogha na elektronických dotykových tabulkách, na první si obraz přibližujeme díky lupě, druhá pak obraz rentgenuje. Nechybí obraz  Jedlíci bramborSlunečnice či Langloiský most u Arles

Dům Anny Frankové

Deník Anny Frankové je jedním z nejpůsobivějších svědectví o pronásledování Židů během 2. světové války. Není divu, že se jedná o jednu z nejvíce překládaných knih.  Stránky jsou intuitivní, jsou také v češtině a tak se lehce zorientuje každý. Při prohlídce se pomalu postupuje celým domem. Nejvíce času asi strávíte u modelu domu s tajným vchodem do prvního patra, kde se Anna s ostatními skrývala. Skromné vybavení odráží těžkou dobu válečné doby. Za posunovací knihovnou – tajným vchodem – postupujete dál po úzkém schodišti do prvního patra. Ocitnete se v menších pokojích. Zatemněná okna odráží snahu o největší utajení. Nikdo se přece nesměl dozvědět, že se nahoře nakonec ukrývalo osm osob. Muselo to být v tak malém prostoru depresivní. Přes den byli potichu, nesměli ani větrat. Stěny si polepovali obrázky a četli knihy.

 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky v  hotelu Wageningen International Congress Centre 3* v blízkosti Ede.

Stravování

bohaté a pestré bufetové snídaně. 
 

Cena zahrnuje

dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, povinné pojištění CK. 

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu 2,50 €/ osoba/ den – povinná platba na místě v hotelu.

Fakultativně:  
květinový park Keukenhof 520 Kč/ osoba od 18 let, 260 Kč/ dítě 4 -17.9 let – platba v cestovní kanceláři, plavba po grachtech v Amsterdamu 10,00-15,00 €/ osoba – platba na místě,
komplexní pojištění vč. léčebných výloh a storna zájezdu 340 Kč/ osoba, pojištění bez storna 140 Kč/ osoba.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ na vstupy je 50 €.

 

 

24.04. (Pá) - 28.04. (Út) 2020 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-6 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNizozemí
MístoNizozemí
HotelHolandsko - Květinové korzo
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín24.04.2020 - 28.04.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...