Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 547939

LAST MINUTE Letecký Londýn, hotel Royal National Hotel*** ***

Termín: 24.05. (Čt) - 27.05. (Ne) 2018

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky

Strava: Snídaně

Cena: 8 990 Kč

Poloha

Londýn – metropole Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Tento kulturní a historický skvost, ležící při ústí řeky Temže, se považuje až dodnes za jedno ze  4 nejvýznamnějších  kulturně-politických měst světa (spolu s Tokiem, Paříží a New Yorkem). V žádném jiném městě na světě není minulost prezentována tak malebně jako ve městě, jehož centrum tvoří Buckinghamský palác. Na vzhledu Londýna se podílelo 1000 let britské monarchie. Londýn je neuvěřitelně proměnlivý, a přesto tak lpí na tradicích, že královna musí stále ještě žádat o povolení, chce-li vstoupit do chráněné (buržoazní) čtvrti londýnského City. Ve vládní čtvrti Whitehall jsou rozmístěny nejdůležitější úřady, ministerstva (Banketový palác, budova Parlamentu, Downing Street 10 – sídlo ministerského předsedy) a Big Ben.

Turisté zde mohou obdivovat středověkou architekturu, rozsáhlé muzejní a galerijní sbírky anebo poznat bohatost pulzujícího města na nesčetných kulturních akcích. Na své si přijdou samozřejmě i gurmáni, kteří mohou v nesčetných restauracích ochutnat speciality světové kuchyně nebo v místních pubech nasát atmosféru společenského života, kterou nelze reprodukovat nikde ve světě, případně posedět u čaje o páté. Návštěvník Londýna by neměl opomenout shlédnout Buckinghamský palác, královský Tower, Westminsterské opatství, katedrálu Sv. Pavla či náměstí Piccadilly Circus a čtvrti Soho a Covent Garden.  

Program:

1. den: po příletu na letiště bude následovat transfer do hotelu, ubytování.  Poté nás čeká pěší prohlídka města – uvidíme House of Parliament,  Big Ben – symbol Londýna -  zvon vážící 13.5 t a nachází se v 97 m vysoké věži,  nedaleký park se sochou Winstona Churchilla, Westminster Abbey – místo, kde se snoubí církev a stát (korunovační komora anglických monarchů), Whitehall se slavnou ulicí Downing Street  se sídlem premiéra, královskou Koňskou stráží a poté dojdeme na Trafalgar Square, kde je také Národní galerie ( cca 2 000 obrazů starých mistrů), Buckingham Palace  (sídlo královny).    Večer si zajdeme ochutnat pravou  čínskou kuchyni v čínské čtvrti nebo si zajdeme do některého z anglických pubů na místní pivo. Večer se vrátíme do hotelu.

2 .den: po snídani se vydáme do oblasti City k  Toweru – slavné pevnosti, kde jsou k vidění též korunovační klenoty.   Dále  se půjdeme podívat na nejslavnější most v Evropě ve stylu viktoriánské gotiky Tower Bridge.  Budeme pokračovat kolem repliky Shakespearova divadla Globe, přejdeme most Millenium Bridge a dostaneme se ke katedrále sv. Pavla.  Odpoledne se místní dopravou  přemístíme na  Oxford Street – nákupní zóna, Soho s restauracemi a obchody různých vln přistěhovalců, Docent Garden – bývalý zeleninový trh Londýna. Večer se vrátíme do hotelu.

3. den – po snídani (fakultativně) – pojedeme na celodenní výlet autobusem – OXFORD + WINDSOR – Kč 1.550/osoba.

4. den – po snídani půjdeme s průvodcem na procházku nábřežím s Londýnským okem (ruské kolo), Národní divadlo a Tate Gallery (sbírka britského umění od 16. století a významné současné anglické i zahraniční sochy a obrazy). Rovněž si můžeme prohlédnout katedrálu Sv. Pavla. Kdo bude mít zájem,  může navštívit některá muzea a galerie – Museum Madame Tussaud (kabinet voskových figur), slavné British Museum (vzestup a pád světových kultur).

Odpoledne individuální volno,  večer  nastoupíme do přistaveného autobusu, který nás odveze na letiště, odlet do Prahy.  

 

Výlet: OXFORD + WINDSOR

Při tomto celodenním výletě navštívíme město Oxford  s nejstarší britskou universitou, která je také světově nejznámější. Počátky university jsou doloženy již od r. 1096. Mezi nejstarší koleje patří University College, Merton College a Balliol College. U řeky Cherwell stojí nepochybně nejnádhernější oxfordská kolej – Magdalen College. Oxford je nesmírně sympatické universitní město, jež vyzařuje živou, světu otevřenu atmosféru a v jehož ctihodných starých zdech se čile prohání na kolech cca 16 000 studentů. Nikdo se neubrání jeho kouzlu, šarmu a akademické atmosféře.  Dojdeme se podívat i na lavičku Václava Havla, která je umístěna na velmi romantickém a zároveň pietním místě na břehu řeky Cherwell v hlavním universitním parku. V koleji Christ Church College se natáčely scény do světově známé série filmů o Harry Potterovi.  Windsor  je již po staletí nejvýznamnějším venkovským sídlem britských panovníků. Předcházel mu raně středověký hrad, umístěný na kopci nad řekou Temží a střežící přístup k Londýnu. Celý areál prošel řadou přestaveb, současný exteriér pochází z poslední velké rekonstrukce v první třetině 19. století. Zámek je sice přístupný, ale nikoliv soukromé komnaty královny. Od doby Viléma Dobyvatele  stálé sídlo anglických králů, největší obydlený zámek světa.

Ubytování

hotel Royal National 3* v centru, 1 minutu chůze od stanice metra Russell Square.  Pokoje s   kávovým  a čajovým setem,TV, Wi-Fi. Fén možno zapůjčit v recepci. V blízkosti hotelu je indické bistro, tradiční anglická hospoda (Pub), čínská restaurace a pizzerie (www.imperialhotels.co.uk/en/royal-national). 

Stravování

snídaně.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha - Londýn  - Praha, transfer z letiště do hotelu a zpět,  3 x ubytování v hotelu se snídaní, pokoje s vlastním příslušenstvím a možností přistýlky, odborného průvodce, program - viz nabídka, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

vstupy do jednotlivých památek, jízdné městskou dopravou, cestovní a úrazové pojištění + pojištění proti stornu zájezdu.

Fakultativně : celodenní autobusový výlet s průvodcem: OXFORD + WINDSOR 1.550
Výlet se koná při účasti minimálně 15 osob.

24.05. (Čt) - 27.05. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky
-31%Last minute8 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměVelká Británie
MístoAnglie
HotelLAST MINUTE Letecký Londýn, hotel Royal National Hotel***
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín24.05.2018 - 27.05.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...