Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 863262

Málaga, hotel Zenit*** + výlet do Granady a Gibraltaru

Termín: 10.10. (Čt) - 13.10. (Ne) 2019

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 13 690 Kč

Poloha

Málaga se řadí k nejstarším městům na světě. Byla založena Féničany v 8. století před Kristem, následně zde vládlo Kartágo, dále Římané, Vizigóti, Byzantská říše, Arabové, křesťané. Postupný růst začal znovu od 16. století a nejvíce od 20. století s rozvojem turistiky. Narodili se zde malíř Pablo Picasso, známý španělský politik z 19. století Antonio Canovas del Castillo a herec Antonio Banderas. V Málaze najdete celou řadu římských, arabských a křesťanských památek. Centrum Málagy tvoří historické jádro, tzv. otevřené muzeum, zobrazující historii 2 000 let. Málaga je proslavená také kulinářsky a to zejména rozinkami, vínem (muškátové víno), zmrzlinou a fritovanými rybami. O tomto eurovíkendu navštívíme také město Granadu se světoznámou Alhambrou a Gibraltar.

Hotel se nachází cca 20 minut chůze od centra města, stojí v blízkosti zastávky městské hromadné dopravy, zekteré se autobusy dostanete snadno na různá místa po celém městě. Navštívit můžete například zhruba 1.5 km vzdálené Picassovo muzeum a na pláž Malagueta dojedete za 5 minut.  

 

Program

1.den: přílet do Málagy, transfer do hotelu, ubytování. Poté půjdeme s průvodcem na prohlídku města – katedrála Catedral de la Encarnación (vybudována křesťanskými dobyvateli r. 1528 namísto velké mešity – její druhá část věž nebyla kvůli nedostatku peněz nikdy dokončena). Dále navštívíme Alcazabu – maurskou pevnost z 11. století, která byla vybudována na troskách fénického paláce. Byla vybudována pro maurského krále z Granady.  Ze staré pevnosti se podíváme na vyhlídky města, zajdeme na skleničku do přístavu, dle zájmu si dáme tapas a udržovaným parkem plným exotických stromů dojdeme k novější části města  krásnými nákupními ulicemi. Dále  půjdeme na Mercado de Atarazanas do historické městské tržnice, kde spatříme rušný pouliční život a podíváme se  z vitrážového okna, jež zachycuje  památky Málagy.

2. den: po snídani odjedeme autobusem do města Granada. Je málo měst, která zanechají navždy pocit, že jste viděli něco neobvyklého,  jedinečného a Granada taková je. Díky arabské nadvládě po dobu téměř 800 let se město stalo úžasným příkladem arabské architektury a její geniální využitelnosti. V Granadě jsou tři části města, které navštívíme. ALHAMBRA – obrovská pevnost s arabským palácem s nádhernými budovami, vodními kanály, zahradami plných květin a stromů. Místo, kde dříve žil sultán a jeho rodina a kolem nich tisíce lidí a vojáků.  Tato působivá ukázka architektury charakterizuje jedinečné využití prostoru, světla, vody a ozdob. Zrodila se za Ismáíla I. a Muhammada V., chalífů z epochy, kdy v Granadě vládla nasridovská dynastie. ALBAICIN – kopec naproti Alhambře, kde dříve žili Arabové, je protkaný sítí uliček a malých náměstíček, které si zamilujete. Odtud také budeme mít krásnou vyhlídku na Alhambru. KŘESŤANSKÁ GRANADA – po dobytí Granady křesťany v r. 1492 se začalo město rozrůstat dále. Vznikla katedrála a okolí plné krásných velkých náměstí, kde bude čas se projít a dát si něco dobrého k jídlu i pití. Symbolem Granady je granátové jablko, které se od doby katolických králů objevuje společně s nimi na znaku i vlajce města.  Návrat do hotelu, dle přání večerní procházka s průvodcem. Nocleh.

3. den: po snídani  se vydáme k jedné z nejkrásnějších budov města k renesančnímu paláci šlechticů z Bellavisty ze 16. Století s nádhernými stropy ve španělském stylu Mudejar. Zde nalezneme i muzeum Picassa. Budeme pokračovat ke kopci nad městem, kde je ukryt další skvost – pevnost Castillo de Gibralfaro, odkud se můžeme kochat nádhernými výhledy na město,  přístav a také na býčí arénu La Malagueta. Odpoledne individuální volno k návštěvám muzeí.

4. den:  po snídani individuální volno – možnost koupání v moři. Ve 12.00 hodin pojedeme podél pobřeží Costa del Sol do poslední evropské kolonie patřící Velké Británii -  do GIBRALTARU. Gibraltar leží na konci Středozemního moře, malý kousek od Atlantiku a jeho většinu tvoří obrovská skála. Po vjezdu do města pojedeme minibusem, který s námi pojede na okružní jízdu po skále s vyhlídkami, prohlédneme si tunel a jeskyně a hlavně dojedeme na jediné místo v Evropě, kde volně žijí opičky makakové. Po projížďce zbyde čas na prohlídku dolní části města, jeho uličky. Také nezapomeneme, že zde v místních Free shopech můžeme levně nakoupit. Z výletu odjedeme autobusem na letiště, odlet do Prahy ve 22.15 hodin.

Ubytování

hotel Zenit  ***  www.malaga.zenithoteles.com. v Hotleu je non-stop recepce,lobby bar, služba concieerge - turistické informace, úschovna zavazadel. Ve stylově zařízené restauraciMalagueta se podávají snídaně formou bufetu a zajít sem můžete také na tradiční  pokrmy andaluské i středomořské kuchyně.

Pokoje jsou zvukově izolované s koupelnou/WC, toaletními potřebami a fénem na vlasy. V pokojích je minibar, trezor, SAT-TV s plochou obrazovkou, klimatizace, přístroj na přípravu kávy nebo čaje a bezplatné Wi-Fi. 

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

 leteckou dopravu Praha-Málaga-Praha, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, emisní příplatek,  transfer z letiště do hotelu a zpět, 3x ubytování v hotelu s bufetovou  snídaní,  odborného průvodce po

 celou dobu pobytu, výlet autobusem na Gibraltar, přiruční malé zavazadlo (5 kg) + příruční velké zavazadlo (10 kg),  pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

místní pobytovou taxu – platba na místě- cca 2€/noc, výlet autobusem s průvodcem do Granady včetně vstupenky do Alhambry, s výkladem odborného místního průvodce  – Kč 1.800, minibus na Gibraltaru cca 3€.. Lze zakoupit uložení  zavazadla do 20 kg do podpalubí  za příplatek Kč 790. 

Odlety:

 Odlet : Praha 10.35 – Malaga 13.00 hodin – u tohoto letu je povoleno malé  příruční zavazadlo – 5 kg o rozměrech 40x20x25 cm a velké příruční zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55x40x20 cm.

Odlet : Málaga 22.15 hodin – Praha 01.30 (14.10.2019) – lze zavazadlo do 23 kg.  

10.10. (Čt) - 13.10. (Ne) 2019 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-13 690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměŠpanělsko
MístoMálaga
HotelMálaga, hotel Zenit*** + výlet do Granady a Gibraltaru
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín10.10.2019 - 13.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...