Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 623005

Adventní Bratislava, Vídeň, Györ ***

Termín: 30.11. (Pá) - 02.12. (Ne) 2018

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 190 Kč

Poloha

Vánoce se blíží. Zanechte nákupního shonu a navštivte s námi tři významná evropská města. V adventním čase vládne všude sváteční nálada, slavnostně nazdobené stánky lákají různými dobrotami a nabízí drobné dárky. Užijte si pohodu příjemných procházek s pohárkem svařeného vína a s ochutnávkou místních specialit. Navštívíme metropoli na Dunaji Bratislavu, kde na nás shlíží impozantní hrad se čtyřmi věžemi, Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem a stále lákající Vídeň, a to vše v neopakovatelné předvánoční atmosféře. 

Program

1. den: odjezdy:  06.30 hod. Praha, 08.00 hod. Humpolec, 09.00 hod. Brno. První prohlídku začneme v Bratislavě –pěší procházka centrem s prohlídkou Starého Města, nádvoří Staré radnice a Františkánského náměstí, návštěva vánočních trhů, následně krátké volno na oběd. Poté pokračujeme do Maďarska, do starobylého Györu. Po ubytování následuje  prohlídka města na soutoku tří řek. Nocleh.

2. den: po snídani se budeme plně věnovat Györu. Na náměstí Bécsi-Kaputér si prohlédneme jeden z nejstarších domů ve městě, tzv. Tabákový dům a sochu zakladatele maďarského romantismu, kterým byl Károly Kistalády.
Další významnou budovou je zdejší lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky z doby před r. 1850. Jednou z dominant města je také biskupský hrad a palác s krásným jménem Püskpökvár. Zde je otevřená expozice o životě a díle biskupa Viliama Apora, pro Maďary známého mučedníka z doby 2. světové války. Hned naproti biskupskému hradu se nachází bazilika svatého Štěpána ze 14. století. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města, Széchenyi. Zde je zajímavý tzv. Iron Stock House, benediktínský komplex svatého Ignáce z Loyoly nebo muzeum lékařství v historické lékárně. Po prohlídce města mohou zájemci navštívit termální areál Rába Quelle, kde termální voda o teplotě 67° C tryská z hloubky 2 000 metrů. Jsou zde kromě jiného termální, léčebné  i zážitkové bazény, skluzavky, saunová zahrada, parní lázně, aromaterapie, kanál s divokou vodou, podvodní masážní trubky, vodopád s jeskyní, vodní bar a mnoho dalších atrakcí. Ostatní se mohou vypravit na vánoční trh a ochutnat místní specialitu – závin z listového těsta s různými náplněmi nebo tradiční klobásy, koření a pálenku. Mezi stánky stojí podium, kde probíhá doprovodný program. Nocleh.

3. den: po snídani odjedeme  do Vídně. Prohlédneme si dóm sv. Štěpána – symbol Vídně a Rakouska, náměstí míčovny u Hofburgu, Náměstí hrdinů s jezdeckými sochami arcivévody Karla, Evžena Savojského, hlavní nádvoří Hofburgu se sochou císaře Františka, uvidíme morový sloup (sousoší sv. Trojice – nejkrásnější barokní sousoší Vídně (ve středu je klečící císař Leopold, prosící za odvrácení moru, v rozích jsou znaky zemí koruny uherské, české a arcivévodství rakouského). V blízkosti můžeme navštívit kostel sv. Petra nebo galerii Albertina, kde se konají stálé výstavy. Nezapomeneme obdivovat vánoční trhy, kde můžeme ochutnat svařené víno, punč a další dobroty nebo nakoupit vánoční dárky. Rovněž můžeme nahlédnout nebo si dát kávu v kavárně Central – stylová starovídeňská kavárna, proslulá pobytem literátů (Š. Zweig, F. Werfel, P. Altenberger) nebo můžeme posedět v  nad Sachr dortem. V podvečer odjedeme do Prahy, kam je plánovaný příjezd mezi 22.00 – 23.00 hodinou.   

Vybavení

výtah, restaurace, noční bar, půjčovna kol i aut, praní prádla, kavárna, stylová belgická pivní restaurace. V hotelu je známá belgická pivnice Royal, která nabízí kromě maďarských a mezinárodních jídel 25 druhů belgických pivních specialit.    Wellness centrum: sauna, solárium, kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra, fitness.

Ubytování

hotel Ibis Györ  3* v blízkosti pěší zóny, v historickém centru  GYÖRU - pokoje s příslušenstvím, klimatizací,  LCD-TV, Wi-Fi, fénem, radiem, telefonem.  Lázeňský, termální a zábavní park Rába Quelle je vzdálen cca 900 m od hotelu. 

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, povinné pojištění CK. 

30.11. (Pá) - 02.12. (Ne) 2018 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-3 190 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměSlovenská republika
MístoBratislava
HotelAdventní Bratislava, Vídeň, Györ
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín30.11.2018 - 02.12.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...