Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 758862

Advent v Lisabonu, htl.Olaias ****

Termín: 06.12. (Čt) - 09.12. (Ne) 2018

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky

Strava: Snídaně

Cena: 15 990 Kč

Poloha

Prožijte advent v jiné části světa trochu jinak než zažitými tradicemi ve střední Evropě. Poznejte, jak vypadá advent u Atlantiku, poznejte Lisabon s jeho slanou příchutí  a jeho kulturou. Lisabon je nejzápadnější hlavní evropské město – živá pulzující kosmopolitní metropole rozložená na strmých svazích nad širokou řekou Tejo. Díky této poloze najdeme v centru Lisabonu velké množství vyhlídkových teras, tzv. miradouros, odkud se nám naskytnou nádherné panoramatické výhledy na město, které jakoby leželo pod námi. Prohlédneme si historické centrum Lisabonu, navštívíme čtvrť Belém, nové centrum Baixa, pojedeme historickou tramvají, uvidíme jeden z nejdelších  mostů v Evropě - Most Vasco de Gama (17 345 m dlouhý) a výškou 155 m   patří k  nejvyšším konstrukcím  v Portugalsku  a nezapomeneme navštívit staré maurské město Sintra (UNESCO).  

Program

1.den: odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, transfer do hotelu,  ubytování. Poté se vydáme s průvodcem na  prohlídku čtvrti Bairo de Belém, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Uvidíme památník zámořských objevů, postavený v roce 1960 k pětisetletému výročí úmrtí Jindřicha Mořeplavce, portugalského prince, který podporoval zámořské objevy, sám se ale nikdy na moře nevydal. Památník má tvar stylizované karavely, na jejíž přídi stojí princ a za ním stojí ve dvou řadách po obou stranách plachet osobnosti, které se nejvíc zasloužily o vytvoření portugalské koloniální říše. Jsou zde králové, mořeplavci, význační dobyvatelé, umělci i obyčejní námořníci. Dále navštívíme Belémskou věž, klášter sv.Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos) a Centro Cultural de Belém. Po přestávce na oběd  budeme pokračovat v prohlídce – most Vasca de Gamy, možnost prohlídky areálu Parque EXPO 1998, nádraží Oriente. Poté můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

2. den: po snídani následuje další prohlídka starého i nového centra Lisabonu – BAIXA – v severní části si prohlédneme náměstí Markýze Pombala, park Eduarda VII., hlavní nádraží a náměstí krále Petra IV. Projdeme se ulicemi a náměstími města z doby přestavby po zemětřesení – Obchodní náměstí s jezdeckým pomníkem krále Josefa I., uvidíme malebnou čtvrť Alfama – tzv. lisabonská „Malá Strana“, diamantový dům nebo románskou katedrálu Sé, nejstarší lisabonskou katedrálu, pocházející ze 12. století. Odpoledne pojedeme historickou tramvají č. 28. Bez jízdy tramvají nepoznáme pravou tvář Lisabonu. Jízda trvá 40 minut a bude pro každého nezapomenutelných zážitkem Večer můžeme navštívit hospůdky, kde se hraje tradiční FADO – zpěv s kytarovým doprovodem, který ztělesňuje dlouhou tradici portugalské lidové hudby a poezie - silně melancholický, emociálně zbarvený styl, připomínající blues. Rovněž tuto melodie můžeme zaslechnout při procházkách uličkami. Poté se vrátíme do hotelu
3. den: po snídani nás čeká  celodenní výlet – pojedeme  příměstským vlakem (40 km)  do starého maurského města Sintra (UNESCO) do komplexu přírodních a historických památek. Vyjedeme místním  autobusem k Maurského hradu, kde se nám naskytne nádherný výhled do okolí a k paláci Peňa, který je směsicí stavebních slohů a stylů.  Z ochozů paláce kromě panoramatických výhledů zahlédneme i Atlantický oceán, projdeme se rozsáhlým parkem s unikátními rostlinami a dřevinami z celého světa.  Po návratu do města nás čeká ještě procházka městem a čas posedět u dobré kávy. K večeru se vrátíme do hotelu.

4. den: po snídani máme procházku s průvodcem v okolí hotelu nebo individuální volno. K večeru nás čeká  transfer na letiště a odlet do Prahy v  19.30 hod.

Ubytování

hotel Olaias Park 4* (www.olaiasparkhotel.com) se nachází v blízkosti metra Olaias (cca 2 minuty) a nabízí úchvatný  výhled na Lisabon a řeku Tajo.  Klimatizované dvoulůžkové  pokoje s možností přistýlky jsou zařízeny dřevěným nábytkem a koberci, mají minibar, SAT TV, příslušenství, trezor.  Hotel má restauraci s výhledem na řeku Tajo a s malbami Luise Pinta Coelha, bar, obchůdky, klub zdraví s  vířivkou, saunou, tureckými lázněmi, masáže, fitness centrum.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Lisabon - Praha s leteckou společností TAP Portugal včetně všech tax a emisních poplatků,  transfer z letiště do hotelu a zpět, 3x ubytování v hotelu s bufetovou snídaní, odborného průvodce po celou dobu pobytu, služby dle programu bez vstupů, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu 1 €/ osoba/ noc – povinná platba na místě, vstupy do jednotlivých objektů, místní dopravu, příměstský vlak do Sintry a místní autobus v Sintře.

06.12. (Čt) - 09.12. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky
-15 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPortugalsko
MístoLisabon
HotelAdvent v Lisabonu, htl.Olaias ****
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín06.12.2018 - 09.12.2018
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...