Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 157722

Holandsko - Květinové korzo

Poloha

Zájezd se koná v době největší květinové slavnosti v Evropě – květinového korza. Na tuto slavnost se každoročně sjíždějí návštěvníci z celého světa, aby mohli spatřit přehlídku tematických alegorických vozů, ozdobených tisíci květinami různých barev a tvarů, které doprovázejí mažoretky a hudební kapely. A neméně proslavený park Keukenhof se sedmi milióny kvetoucích cibulovin květin lze obdivovat jen pár týdnů od konce března do poloviny května. Navštívíme i hlavní a korunovační město Amsterdam, Utrecht a další.... 

Program

1. den: odjezd ve 20:00 hod. z Prahy, 20:30 hod. z Berouna a ve 21:15 hod. z Plzeně. Přejezd Německem do Holandska.
2. den: dopoledne se zúčastníme v Noordwijku světoznámého květinového korza. Dále navštívíme čarokrásný park Keukenhof poblíž Lisse. Budeme obdivovat 6 milionů kvetoucích cibulovin, zejména tulipány, narcisy a zajisté nemineme ani bílé pávy. Odpoledne odjedeme do hotelu na ubytování.
3. den: po snídani pojedeme nejdříve  do Aalsmeeru, městečka, které je známé díky největší květinové burze na světě. Za malé vstupné je možno navštívit nejen prostory všech 5 aukčních síní, ale i veškeré logistické zázemí. Skutečným zážitkem samo o sobě je sledovat probíhající holandskou dražbu. Po aukci se vypravíme do  Zaanse Schans  - skanzenu s větrnými mlýny, obchůdky, domky s předváděnou řemeslnou dílnou a muzeem. Cestou do rybářského městečka Volendam se zastavíme na soukromé farmě Alida Hoeve kde, kromě výkladu o výrobě sýra uvidíme i ukázku výroby dřeváků a sýry a dřeváky si můžeme zde taky koupit.  Po návštěvě farmy nás čeká malebné, starobylé rybářské městečko Volendam. Cestou zpět na ubytování se zastavíme v jednom z nejkrásnějších holandských měst – Utrechtu. Malé centrum obtáčí vodní kanál, který lemují kavárny a různé obchůdky ve dvou úrovních-grachtech, které zde byly zbudovány již ve 12. století. Utrecht má v Holandsku pověst nejzbožnějšího a nejintelektuálnějšího města. Chloubou města je stará utrechtská katedrála (1254-1517), kterou zdobí 113 m vysoká věž,  papežský dům Pauhuize, připomínající Hadriána VI, jediného papeže holandského původu, který se zde narodil. Prohlédneme si nejstarší náměstí Utrechtu Domplein s dominantou věže sv. Martina – nejvyšší kostelní věž v Holandsku, dále katedrálu sv. Kateřiny z 15 století, která je sídelním kostelem utrechtského arcibiskupa. Podle chutí můžeme navštívit církevní muzeum s historickými a uměleckými památkami od raného středověku až do 21. století, nebo známý pivovar Stadskasteel Oudaen. V pozdním večeru se vrátíme do hotelu.
4. den: po snídaní se věnujeme  prohlídce hlavního města Nizozemska – Amsterdamu. Město leží na několika ostrovech a napočítáme zde 400 mostů. Amsterdamu se také říká město hříchů, neboť nabízí pokušení v podobě volně prodejné marihuany v cofeeshopech a uličky lásky, které poznáme podle červených luceren. Město budeme poznávat z autobusu, při plavbě po grachtech a pěšky. Nevynecháme tradiční květinový trh na Singelu, ani srdce Amsterdamu a celého Holandska – náměstí Dam. Ctitelé umění jistě věnují dle vlastního výběru pozornost muzeím, z nichž je nejslavnější Rijksmuseum s Rembrandtovou “Noční hlídkou“, Mlékařkou a Dívkou čtoucí dopis od Jana Vermeera.  Příznivci marihuany mohou navštívit muzeum marihuany, kde nalezneme historické snímky o tom, jaký je vztah náboženství a marihuany. Dozvíte se také, že královna Viktorie používala marihuanu při bolestech. Není divu, že francouzský filosof Albert Camus napsal o Amsterdamu : „Všimli jste si, že soustředěná síť amsterdamských kanálů připomíná svým uspořádáním jednotlivé kruhy pekla?“ Úzké domy stavěli Nizozemci kvůli daním, čím byl dům širší, tím platili vyšší daně. Místní si proto dodnes v úzkých příbytcích pomáhají při stěhování větších kusů nábytku háky umístěnými na štítech domů. Za ně pomocí principu obyčejné kladky vytahují náklad do vyšších pater. Nakloněné domy způsobuje nestabilní písečné a jílové podloží. Proto na domech často najdeme železné kování, jež má pomoct ke zpevnění stavby. Současně provádí injektáže – kovové skoby, které fixují podloží. Až do večerních  hodin se necháme unášet nezapomenutelnou atmosférou tohoto města. Zpět do Prahy se vydáme ve večerních hodinách.

5. den: příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Změna programu vyhrazena

 

Do 17. století se doslova přeneste v domě Rembrandta, který dnes slouží jako muzeum. Žil tu v době své největší slávy. Byl zavalen zakázkami, vedl výtvarnou školu, žáci mu pomáhali rozdělávat barvy. Což vyžadovalo velkou trpělivost, protože barvy nesměly mít žádnou hrudku a museli mít správnou konzistenci. V třípatrovém domě si můžeme prohlédnout malé postýlky, ateliér s modely, na nichž se žáci učili kresbě, dále tiskařský lis, u kterého vysvětluje postup tisku anglicky mluvící Holanďan. Poslední část tvoří galerie s olejomalbami, kde si můžeme prohlédnout i díla jeho žáků. Mají tu také největší sbírku Rembrandtových grafik, vystavované kousky průběžně obměňují.

Pokud obdivujete obrazy Van Gogha, jeho muzeum v Amsterdamu prostě musíte vidět. V příjemně prostorné galerii se návštěvníci dobře rozptýlí. V poklidu se můžeme podívat na několik impresionistických obrazů od Pissarra, Sisleyho, Gauguina, které společně s japonským uměním Gogha ovlivnily. Detailně můžeme zkoumat techniku Gogha na elektronických dotykových tabulkách, na první si obraz přibližujeme díky lupě, druhá pak obraz rentgenuje. Nechybí obraz  Jedlíci bramborSlunečnice či Langloiský most u Arles

Dům Anny Frankové

Deník Anny Frankové je jedním z nejpůsobivějších svědectví o pronásledování Židů během 2. světové války. Není divu, že se jedná o jednu z nejvíce překládaných knih.  Stránky jsou intuitivní, jsou také v češtině a tak se lehce zorientuje každý. Při prohlídce se pomalu postupuje celým domem. Nejvíce času asi strávíte u modelu domu s tajným vchodem do prvního patra, kde se Anna s ostatními skrývala. Skromné vybavení odráží těžkou dobu válečné doby. Za posunovací knihovnou – tajným vchodem – postupujete dál po úzkém schodišti do prvního patra. Ocitnete se v menších pokojích. Zatemněná okna odráží snahu o největší utajení. Nikdo se přece nesměl dozvědět, že se nahoře nakonec ukrývalo osm osob. Muselo to být v tak malém prostoru depresivní. Přes den byli potichu, nesměli ani větrat. Stěny si polepovali obrázky a četli knihy.

 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky v 3* hotelu LandGoed Zonheuvel v  romantickém prostředí starobylého hradu v Doornu.

Stravování

bohaté a pestré bufetové snídaně. 
 

Cena zahrnuje

dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, povinné pojištění CK. 

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu 4,00 €/ osoba/ 2 noci – povinná platba na místě v hotelu.

Fakultativně:  
květinový park Keukenhof 450 Kč/ osoba od 18 let, 225 Kč/ dítě 4 -17,99 let – platba v cestovní kanceláři,
květinová burza v Aalsmeeru 6,50 €/ osoba ve skupině 15 a více osob, jinak cena 7,50 €,
plavba po grachtech v Amsterdamu 10,00-15,00 €/ osoba – platba na místě,
komplexní pojištění vč. léčebných výloh a storna zájezdu 340 Kč/ osoba, pojištění bez storna 140 Kč/ osoba.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ na vstupy je 40 €.

 

 

20.04. (Pá) - 24.04. (Út) 2018 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus/Praha
-6 650 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...