Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 326242

LAST MINUTE Berlín - Festival světel

Poloha

Festival světel se koná každý rok v říjnu, kdy německou metropoli ozáří speciální nasvícení, zejména na světově známých turistických atrakcích, kulturních památkách, historických budovách, ulicích, včetně Brandenburské brány, televizní věže, berlínské katedrály a mnoha dalších. Noci jsou zasvěceny především dech beroucím světelným show a vystoupením místních i mezinárodních uměleců v celém městě. Festival je organizován od roku 2005 paní Birgit Zander.

Program

Berlín se stal  jedním z nejvýznamnějších měst v Evropě, a to díky velkolepé výstavbě pod vedením předních světových architektů, jako je Sir Norman Foster (Reichstag), Renzo Piano (Daimler centrum) a řada dalších. Je moderní multikulturní metropole s bohatou historií. Město, které se vyrovnalo se svou minulostí a v jehož ulicích se odráží evropské dějiny 20. století. Návštěvníci mohou vyjet až do obrovité skleněné kopule Reichstagu (sídlo německého parlamentu - Bundestag), do níž je volný přístup a nabízí od rána do pozdního večera nádherný výhled do širokého okolí. Druhým cílem turistů je Postupimské náměstí, před válkou pulzující centrum města, poté válečné rumiště a posléze téměř 30 let místo, kudy vedla pověstná “berlínská zeď“. Dnes je vizitkou Berlína. K Postupimskému náměstí, které je ve skutečnosti složené z několika náměstíček, pospojovaných luxusními pasážemi a krátkými nákupními ulicemi, přiléhá Kulturforum, na němž už za časů Západního Berlína vyrostly pozoruhodné stavby západoněmecké Filharmonie. Rovněž zaujme  Neue Gemälde Galerie s jedinečnými sbírkami obrazů od 13. do 18. století. 

Festival světel patří k nejnavštěvovanějším a nejúspěšnějším kulturním událostem pod širým nebem na světě a je největší akce svého druhu. Koná se každý rok v říjnu, kdy německou metropoli ozáří speciální nasvícení, zejména na světově známých turistických atrakcích, kulturních památkách,  historických budovách, ulicích, včetně Braniborské  brány, televizní věže, berlínské katedrály a mnoha dalších. Noci jsou zasvěceny především dechberoucím světelným show místních i mezinárodních umělců v celém městě, vystoupením umělců a hlavně hudebníků. Tuto událost doprovází další programy, které mají vztah k tématu světla a rovněž tak obří světelné ohňostroje. V Dómu jsou v sobotu konerty, kde se vážná hudba, hraná na varhany kombinuje s elektronickou harfou a prvky gospelu a soulu. V centru města je na Caroline-Michaelis Strasse zábavná světelná pláž s barem, diskotékou a také je zde areál pro minigolf a lezecký park (za příplatek cca 22 € ). K lezeckému parku náleží také Skyfall - atrakce, která spočívá ve volném pávu do světelného moře. Rovněž se můžeme zúčastnit létání na závěsných křídlech s výhledem na pestrobarevný Berlín.  Festival je organizován od roku 2005 paní Birgit Zander.
 

1. den - odjezdy: Praha v 06:00 hodin, Lovosice v 07:00hodin, Ústí nad Labem v 07:30 hodin. Příjezd do Berlína, prohlídka města s průvodcem nebo individuálně, Od 17:00 hodin do 24:00 hodin  budeme obdivovat speciální nasvícené show v Berlíně. Autobus bude pro naše klienty otevřen od 17:00 do 18:00 hodin, aby bylo možné uložit si případné nákupy nebo se případně převléknout do teplejšího oblečení pro noční procházky.

2. den - odjezd v 01:00 hodin z Berlína, příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

dopravu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh v zahraničí (56 Kč / osoba).

Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...