Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 229430

Drážďany & Míšeň - vstup do porcelánky ZDARMA

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, služby odborného průvodce, pojištění cestovní kanceláře dle zákona.

Cena nezahrnuje

vstupy do kulturních památek : zámek Albrechtsburg - cca 3.5 €, galerie Zwinger - cca 10 €, studenti 5 €. 
Komplexní pojištění - Kč 28,-/osoba/den - lze zakoupit v cestovní kanceláři.

Program zájezdu

Program:

Odjezd z Prahy  z ulice „Na Florenci“ (u Masarykova nádraží) v 06.30 hodin. U jiných nástupních  míst upřesníme čas a místo.   Příjezd do  MEISSEN (Míšeň)- nejdříve půjdeme na pěší prohlídku  někdejší residence míšeňských markrabat v údolí řeky Labe. Městu dominuje Hradní vrch se dvěma zámky a dómem. Pozdně gotický markraběcí zámek Albrechtsburg je znám svými interiéry s obrovskými historickými freskami a nástěnnými plátny. Zastavíme se před gotickým kostelem Panny  Marie s nejstarší zvonkohrou v Evropě.  Po prohlídce městečka bude následovat návštěva světově proslulé porcelánky a rozsáhlé výstavy míšeňského porcelánu Odpoledne odjedeme do Drážďan – nazývaných  Florencií na Labi. Zde nás čeká pěší kulturně –poznávací procházka starým městem: Brühlovy terasy nad Labem, renesanční zámecký komplex, barokní Taschenbergský palác, nádvoří s grafitovou malbou na míšeňském porcelánu Fürstenzug- (Knížecí průvod), dvorní kostel Hofkirche, Semperova opera, náměstí Neumarkt, kostel P. Marie (Frauenkirche), náměstí Altmarkt s pozdně barokním chrámem Kreuzkirche (sídlo chlapeckého pěveckého sboru), Nová radnice, jejíž věž s vyhlídkovým ochozem měří 100 m aj., nebo prohlídka muzeí,  jako je slavné Albertinum s jedinečnými antickými sbírkami a jednu z nejslavnějších obrazáren světa Galerie AlteMeister v zámku Zwinger (Rembrandt, Rubens, Durer, Tizian, Boticelli, Rafaelova Sixtinská Madona aj.). V cca 19.00 hodin odjedeme do Prahy, kam přijedeme v cca 22.00 hodin.

Pro děti je připraven v porcelánce zvláštní program: budou si moci vyzkoušet modelování porcelánu v tzv. bílé výrobě a také se zúčastnit soutěže v malování. V tento den nás očekává možnost zakoupení v jednotlivých odděleních manufaktury outletové stoly, ke můžeme se slevou zakoupit krásné jednotlivé porcelány i porcelány ze servisů. Největší výběr zlevněného a míšeňského porcelánu druhé jakosti nabízí také obchod  MEISSEN Outlet.

VSTUP DO MÍŠEŇSKÉ PORCELÁNKY ZDARMA - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ!!!!!!!

Manufaktura

Porcelánová manufaktura MEISSEN byla první svého druhu v Evropě. Od svého založení v roce 1710 ztělesňuje výjimečné řemeslné umění a nabízí jedinečné exkluzivní produktky. V budově Světa prožitků Haus Meissen máme příležitost zažít světoznámý míšeňský porcelán na vlastní kůži - a to nejen v ukázkových dílnách manufaktury, ale i v muzeu Míšeňské porcelánové nadace. Ukázkové dílny - již po staletí je lidská ruka naším nejdůležitějším nástrojem. V ukázkové dílně zažijete, kolik pečlivosti a zručnosti výroba míšeňského porcelánu vyžaduje. Úvodní film informuje o dějinách míšeňské manufaktury, o potřebných surovinách, technologiích a o tradiční rukodělné výrobě, ve které míšeňský porcelán vzniká. 

28.04. (So) 2018 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-490 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...