Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 280611

Adventní Budyšín & Görlitz

Termín: 30.11. (So) - 30.11. (So) 2019

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 690 Kč

  • Romantic
Program

Nedaleko českých hranic leží město věží, nabízející celou řadu nezapomenutelných zážitků. Nespočet romantických zákoutí, magické výhledy, skryté průchody, kostely, věže, muzea a hospůdky. Každý si najde své, můžeme se zde toulat hodiny a objevovat skryté architektonické poklady, nebo si jen sednout a kochat se výheldem na místní památky - třeba na bizarní dům čarodějnic, stojící nedaleko řeky, jehož šikmá věž a špičatá došková střecha vyvolává tajemnou atmosféru. Tento dům jako jediný unikl středověkým požárům, což bylo podle mínění tehdejších měšťanů způsobeno tím, že v něm žily čarodějnice. O kousek dál stojí bývalá katovna, přilepená z vnější strany na hradby neboli ruiny gotického kostela sv. Mikuláše, kde mezi vysokými zdmi bývalého chrámu leží působivý hřbitov. A k tomu nespočet věží, které vystupují z města jako prsty namířené k nebi. Nejpůsobivější je Budyšín po setmění, neboť všechny věže jsou nádherně osvětlené a dávají městu magické kouzlo. 

Právě tento trh v Budyšíně  je zřejmě ten nejstarší v Německu. Na rozdíl od všech německých trhů nese v názvu jméno českého krále Václava IV. Nenecháme si ujít typické speciality, jako je svařené víno, punč i pro děti v keramických pohárech, perníčky, vánoční lahůdky, uzeninové a šunkové speciality. Pro děti je zde připravena jízda vánočním vláčkem a také mnoho lahůdek, pestré hračky a živý betlém s oslíky a ovcemi. Jelikož se jedná o město slavné hořčice, neměli bychom vynechat návštěvu unikátní hořčicové restaurace Bautzener Senfstube, kde nabízejí speciality dochucené hořčicemi. Za zkoušku stojí slavný buřt s domácí hořčicí nebo pánvička plná párků na kari. Slavná hořčice se zde vyrábí v šíři nejrůznějších druhů a je proslavená po celém Německu. Vedle tradiční s příchutí česneku, piva či vína, můžeme ochutnat i takové speciality, jako je pomerančová hořčice s kusy pomerančové kůry.   Dalším zajímavým podnikem, který bychom měli také vyzkoušet, je srbská restaurace Wjelbik, kde se obsluhuje v krojích a mluví srbsky. Bohatá nabídka srbských svátečních jídel nabízí svatební polévku a mnoho dalších delikates z lužických farem, od kozího sýra či rybí pěny až po výtečný hovězí sulc. 

Odjezd z Prahy v  06.15 hod., Mladá Boleslav 07:15 hod.

Prohlídka města Budyšín, vánoční trhy, pokračování do města Görlitz, příjezd do Prahy cca v 22:00.

Cena zahrnuje

Dopravu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh

Informace o městě Budyšín a Görlitz

Vidět a zažít můžeme v Budyšíně moho věcí. Proslulý je především díky svému starému městu s jeho věžemi. Budyšín je centrem Horní Lužice. Nezaměnitelnost města vzniká rozmanitostí jeho půvabů - zachovalé, kompletně rekonstruované staré město, zajímavý německý a lužickosrbský kulturní život, pestrá turistická území města. V tomto městě, které dlouhý čas patřilo k Českému království, najdeme nespočet romantických zákoutí, magické výhledy, skryté průchody, kostely, věže, muzea a v uličkách nad řekou Sprévou příjemné hospůdky. Můžeme se procházet hodiny a objevovat architektonické poklady. Nedaleko řeky stojí bizarní dům čarodějnic, jehož šikmá a špičatá došková střecha vyvolává tajemnou atmosféru. Podle legendy tento dům jako jediný unikl středověkým požárům, což bylo podle mínění tehdejších měšťanů způsobeno tím, že v něm žily čarodějnice. V blízkosti stojí bývalá katovna, přilepená z vnější strany na hradby či ruiny gotického kostela sv. Mikuláše, kde mezi vysokými zdmi bývalého chrámu leží působivý hřbitov. K tomu připočteme věže, které vystupují z města jako prsty namířené k nebi. Na některé můžeme vystoupit, jako například na nádhernou a trochu nakloněnou věž, stojící na Bohaté ulici. Nejpůsobivější je Budyšín po setmění, neboť všechny věže jsou nádherně osvětlené a působí zvláště magickým dojmem. Věží je celkem 17 a jejich rozmístění je zakresleno na dlažbě uprostřed Bohaté ulice.

Zdejší radnice byla založena na počátku 13. století českým králem Otakarem I. a na hlavním náměstí, stejně jako na Staroměstském náměstí v Praze je umístěn symbolický kříž, ukazující místo, kde bylo popraveno 13 povstalců proti králi Václavovi IV. 

Budyšín je také městem slavné hořčice, která je jedním z gastronomických pokladů Budyšína. Vyrábí se zde  nejrůznější druhy a je proslavená po celém Německu. Vedle tradiční s příchutí česneku, piva či vína můžeme ochutnat i takové speciality, jako je pomerančová hořčice s kusy pomerančové kůry. Je zde i muzeum hořčice, kde můžeme odhalit i řadu fíglů a výrobních postupů a ochutnat řadu hořčic.   

Görlitz patří k nejkrásnějším městům Německa a je plný skvostných staveb z období gotiky až po secesi-středověké věže, pozdně gotické arkády, barokní paláce, rozsáhlé čtvrti z gründerského období. V rozsáhlé historické části je asi 4 000 památkových objektů, hlavně měšťanských domů od 15. do 19. století. Mezi vzorně udržovanými památkami vynikají architektonicky zajímavé věže Dicker Turm, Reichenbacher Turm nebo Nikolaiturm. Za pozornost jistě stojí gotický pětilodní kostel Petra Pavla z 12. století  a také Frauenkirche (Mariánský kostel). 

 

 

30.11. (So) 2019 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-690 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměNěmecko
MístoNěmecko
HotelAdventní Budyšín & Görlitz
Cena za osobu
Termín30.11.2019 - 30.11.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...