Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 726372
Poloha

Berchtesgaden je městečko v jihovýchodním koutě bavorského správního okresu Horní Bavory. Město obklopují Berchtesgadenské Alpy. Adolf Hitler objevil v roce 1923 kouzlo berchtesgadenského údolí. Při převzetí moci v Německu nacionálními socialisty doznal Berchtesgaden množství změn. Obersalzberg byl zabrán nacistickým režimem a prohlášen jako vůdcovo osobní ochranné území s horským statkem uprostřed a poté získán pozemek zčásti pod sílícím nátlakem. Také předimenzované berchtesgadenské nádraží je dalším svědectvím této megalomanie. Obyvatelé města byli režimu nakloněni velmi málo. Proto bylo berchtesgadenské politické hnutí Weihnachtsschützen při denacifikaci pracovně zařazeno jako skupina „vzdorujících mociů“. I přes všeobecně známý politický symbolismus Berchtesgadenu, se letecké nálety 25. dubna 1945 omezily pouze na Obersalzberg. Kromě této výjimky neutrpěla městská infrastruktura ani zástavba téměř žádné válečné škody. Následné stažení nacionálně socialistických špiček, které stále ještě zůstávaly v Berchtesgadenu, mělo vytvořit předpoklad pro předání Američanům bez boje, kteří si Berchtesgaden ještě před koncem války vymínili jako jeden ze svých opěrných bodů.   

Program

Odjezd  v 0.15 hodin z ulice Na Florenci, cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu  do Berchtesgadenu pod druhou nejvyšší německou horu Waltzmann vyjedeme speciálním autobusem po unikátní silnici do výšky 1 717 m n.m., projdeme tunelem vykládaným mramorem do středu hory Kehlstein a z tohoto místa nás během 41 vteřin dopraví luxusní dobový výtah  na vrchol Orlího hnízda – Kehlsteinhaus – 1834 m.n.m. – bývalé sídlo A. Hitlera, odkud byla zahájena II. světová válka a kde byla přijímána osudová rozhodnutí o podrobení Evropy (vstup cca 17 €/osoba). Rázem se ocitnete v honosném sídle, které vybudovali v letech 1937-1938 jako dárek k Hitlerovým 50. narozeninám. Akčnost Hitlerových nohsledů dokládá i fakt, že budova a silnice byly postaveny za pouhých 13 měsíců. Z tohoto místa  se nám naskytne nezapomenutelný výhled do údolí Berchtesgadenu. Také můžeme individuálně  navštívit budovu dokumentace v Obersalzbergu (vstup cca 4€) s rozsáhlými podzemními kryty nebo  nejstarší likérku Enzian v Bavorsku v blízkosti Orlího hnízda. Po prohlídce půjdeme k jezeru Königssee – Královské jezero, které je nejvýše položené v Německu a má neuvěřitelnou hloubku 180 metrů. Zde máme i možnost projížďky elektročlunem po jezeře na poloostrov sv. Bartholomä s kostelem (cca 12 €). Už samotná cesta lodí je zážitek, přes 100 let jezdí tiché, elektromotorem poháněné dřevěné čluny. Během plavby nás posádka upozorní na zajímavosti a vrcholem je hra na trubku s několikanásobnou ozvěnou. Mimořádnou atrakcí je proslulé echo Královského jezera.

Pokud by bylo nepříznivé počasí (nejede výtah na Orlí hnízdo), navštívíme Solné doly nebo  Herrenchiemsee – poslední a nejokázalejší zámek, který si nechal postavit král Ludvík II. Podle vzoru francouzského Versailles patří k nejpompéznějším bavorským zámkům a je patrné, že jeho výstavba probíhala v souladu s tím, že čím více zlatého zdobení, tím lépe. Pro jeho umístění si nemohl Ludvík II. vybrat lepší místo než průzračně čistou vodou omývaný tzv. „Mužský ostrov“ Herreninsel na bavorském jezeře Chiemsee.

Ve  večerních hodinách odjedeme do Prahy, kam přijedeme do 24.00 hodin.

Cena zahrnuje

dopravu,  odborného průvodce, povinné  pojištění CK. 

Cena nezahrnuje

jízdné speciálním autobusem, výtah na Orlí hnízdo, projížďku po jezeře. 

12.05. (So) 2018 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-1 260 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...