Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 795358

Budapešť, Fortuna Boat Hotel*** s autobusem

Termín: 24.05. (Pá) - 26.05. (Ne) 2019

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 3 450 Kč

Poloha

Budapešť patří bez nadsázky k nejkrásnějším a nejmalebněji položeným evropským městům. Z chráněných kulturních hodnot v Maďarsku byla na Seznam světového dědictví UNESCO jako první zanesena ta část dunajského nábřeží na  straně, která sahá od hotelu Gellért přes Hradní vrch až po Markétin most, dále pešťské nábřeží od Parlamentu po Petöfiho most a nakonec celá Andrássyho třída. A aby byl levý břeh s pravým ve vysloveném kontrastu, to již je úplná rarita.  Město je i termálním rájem. Jako jediná evropská metropole nabízí relaxování ve více než padesáti lázeňských domech s termálními prameny. S tímto zájezdem navštívíme také Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem. 

Fortuna Boat Hotel je loď kotvící v centru, v blízkosti Margaretina mostu a naproti krásnému Margaretinu ostrovu. 

Program

1.den: odjezdy 06.00 hodin Praha, 08.30 hodin Brno. První prohlídku začneme ve starobylém Györu –městě na soutoku tří řek. Projdeme se barokním centrem města s měšťanskými domy ze 17. až 19. století se starou uliční sítí. Na náměstí Bécsi-Kaputér si prohlédeme jeden z nejstarších domů ve městě,tzv. Tabákový dům a sochu zakladatele maďarského romantismu, kterým byl Károly Kistadály. Další významnou budovou je zdejší lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky z doby před rokem 1850. Další z dominant města je biskupský hrad a palác s krásným jménem Püskpökvár. Naproti biskupskému paláci se nachází bazilika svatého Štěpána ze 14. století. Nevynecháme ni Královskou ulici s Napoleonovým domem, ve kterém Napoleon stráviljednu nocpo vítězství nad uherskou šlechtou v roce 1809. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města Széchenyi. Zde je zajímavý tzv. Iron Stock House, benediktinský komplex svatéhoIgnáce z Loyoly nebo muzeum lékařství v historické lékárně. Po prohlídce budeme pokračovat do Budapešti, kde se ubytujeme a půjdeme na první prohlídku města.  

2. den: po snídani se budeme celý den věnovat Budapešti. Čeká nás panoramatická projížďka autobusem a pěší okruh. Začneme na budínské  straně města - pevnost Gellert a hrad Budín, chrám sv. Matyáše, vyhlídky Rybářská bašta. Odpoledne pokračujeme v další prohlídce Budapešti (Pešť a její centrum), první podzemní dráha na našem kontinentu (otevřená v roce 1896) a okolí náměstí Hrdinů, kde stojí jedno z nejznámějších sousoší – Památník tisíciletí, vztyčený v roce 1896 u příležitosti oslav tisícileté evropské historie maďarského národa a další. Dále uvidíme budovu Parlamentu, která dominuje pešťskému nábřeží. Stavba vytvořená v eklektickém slohu je svéráznou kolekcí motivů z nejrůznějších dob, včetně gotických věžiček, kamenných krajek, 88 soch zdobících fasádu a dalších. Pro zájemce možnost navštívení slavné místní tržnice.  

3. den: po snídani se vydáme nejdelší pěší zónou ve městě – ulicí Váci, která patří výhradně chodcům. Již v 18. století tu s oblibou korzovali příslušníci zámožných vrstev, proto se v této ulici usazovali majitelé stále dražších obchodů. Na jejím konci na náměstí Vörösmarty se nachází jedna z nejproslulejších stylových pešťských kaváren a cukráren Gerbeaud, evokující atmosféru doby rakousko-uherské monarchie. Tuto cukrárnu měla v oblibě císařovna Sissi. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme do ČR. Plánovaný příjezd do Prahy je mezi 23.00 – 23.30 hodin.

 

Ubytování

pokoje s příslušenstvím, s možností přistýlek, minibarem, SAT-TV,  radiem, telefonem. V recepci je k dispozici trezor – ZDARMA.  

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu, 2x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce,  prohlídky dle programu, povinné pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do památek.

Vstupy:

metro - cca 350 HUF,  Matyášův chrám - 1.500 HUF, Basilika sv.Štěpána - ZDARMA, Basilika sv.Štěpána - kopule - 600 HUF, Rybářská bašta - 800 HUF, Národní galerie - 1.800 HUF, Széchényiholázně - (během víkendu) 5 700 HUF, lázně Gellért - 5.700 HUF. 100 HUF = cca 8.40 Kč.  

24.05. (Pá) - 26.05. (Ne) 2019 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-3 450 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaďarsko
MístoBudapešť
HotelBudapešť, Fortuna Boat Hotel*** s autobusem
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín24.05.2019 - 26.05.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...