Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 284972

Hevíz - hotel Panorama*** s autobusovou dopravou ***

Poloha

Lázně Hevíz jsou jedny z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Je zde přírodní jezero s termální vodou (vhodná k léčení nemocí pohybového ústrojí, revmatizmu, onemocnění páteře, kloubů a kostí, osteoporózy, Bechtěrevově nemoci, poúrazových a pooperačních ortopedických stavů. Díky termálnímu jezeru patří Hevíz mezi nejvyhledávanější a největší lázeňská střediska nejen v Maďarsku, ale v celé Evropě. Vzdálenost Praha –  520 km.

 

Program

Program zájezdu:

1.den : z Prahy v 06.00 hod., (další nástupní místa na dálnici D1 - moteresty a benzivá čerpadla v blízkosti Benešova-Vlašimi-Humpolce-Jihlavy a Brna),  cestou zdravotní zastávky.
Po příjezdu do Hevízu  nás čeká ubytování, večeře, procházka s průvodcem  a dle zájmu  návštěva csardy.

2.den: po snídani relaxace v termálních lázních. Po polévkovém bufetu fakultativně výlet  do Keszthely (7 km) u Balatonu. Po procházce promenádou parkem okolo Balatonu můžeme navštívit nejznámější historickou památku města – zámek Festetics (čtvrté největší a nejkrásnější aristokratické sídlo v Maďarsku). Po návratu nás čeká večeře.

3.den: snídaně, relaxace, polední polévkový buffet, fakultativně výlet vláčkem na „vinný kopeček“ Weinberg - možnost návštěvy poutního kostela nebo návštěva některého z četných sklípků, možnost degustace a nákupu. Po návratu  večeře.

4.den: snídaně, koupání a relaxace do 12.00 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12.00 hod.), polévkový bufet,  odjezd do ČR v cca 13.00 hod.  

      Výlet :

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero).  Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ.  Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem. Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce. Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton Ösz“.  Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetič“) je nejvýznamnější historickou památkou města. Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje až sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé i 400 let staré. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.

Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. Otevírací doba: 1.-30.6 a 1.9.-31.10 úterý až neděle 09.00-17.00 hodin, 1.7.-31.8. denně 09.00-18.00 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

        

Ubytování

Hotel PANORAMA*** :  dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, telefonem, radiem, TV/SAT, minibarem a balkonem. Hotel je vzdálen 100 m od hevízského léčebného jezera.

Stravování

snídaně a večeře formou bufetu, v poledne polévkový bufet, přivítací drink.

Cena zahrnuje

ubytování 4 dny/3 noci, autobusovou dopravu, průvodce,  snídani formou bufetu, polévkový bufet v poledne, bufetovou večeři, 3x  vstup  na 3 hodiny do termálních bazénů hotelu  nebo do termálního jezera včetně vstupu do solné jeskyně,  večer živá muzika v lobby baru,  používání koupacího pláště a bezpečnostní schránky,WIFI, 1x relaxační masáž (20 minut), Wi-Fi, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

lázeňskou /pobytovou/ taxu: cca 1,8 €/osoba nad 18 let/noc – platí se na místě.

Nástupní místa

 Praha-Benešov-Vlašim-Humpolec-Pelhřimov-Jihlava-Brno.

30.03. (Pá) - 02.04. (Po) 2018 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-5 640 Kč
Rezervace
28.04. (So) - 01.05. (Út) 2018 - 4 dny, 3 noci
cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-5 640 Kč
Rezervace
05.07. (Čt) - 08.07. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 noci
cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-5 440 Kč
Rezervace
27.09. (Čt) - 30.09. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 noci
cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-5 440 Kč
Rezervace
15.11. (Čt) - 18.11. (Ne) 2018 - 4 dny, 3 noci
cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-5 250 Kč
Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...