Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 868203

Florencie+Pisa-letecky,hotel Columbus 4*

Termín: 04.10. (Pá) - 07.10. (Po) 2019

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 13 990 Kč

Poloha

Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších měst Toskánska – Florencii, která byla založena roku 59 př. n. l., a na seznamu UNESCO je od roku 1982. Stala se kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie.

Architektonické skvosty tak můžete spatřit na každém kroku. Dominantou města, které bylo v letech 1865 – 1870 dokonce metropolí Itálie, je dóm Santa Maria del Fiore. Jeho mohutnou kopuli naleznete snad na každé fotografii.

Program

1. den: přílet do Florencie,, transfer do hotelu, ubytování. Poté se vydáme s průvodcem na prohlídku města  rodu Medici – klášter Santa Maria Novella s freskou Nejsvětější trojice, kostel San Lorenzo s knihovnou Michelangela a další.  Večer návrat do hotelu.

2. den: po snídani bude následovat prohlídka města, spojená s návštěvou nejznámějších pamětihodností – historické centrum – katedrála Santa Maria del Fiore s  Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí. Budeme obdivovat vzácnou křestní kapli, kterou Florenťané nazývají velmi prostě Battistero, zvonici, dále jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce  na náměstí stejného jména, s náhrobky mnoha věhlasných Florenťanů (Michelangelo, Galileo a další), opatský kostel Badia Florentina, staré městské vězení Bargello, Casa di Dante, starou tržnici. Samozřejmě nevynecháme středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečným sousoším, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou Medúzy. Po přestávce na oběd půjdeme podloubím Gallerie Uffizi k řece Arno, přejdeme most zlatníků Ponte Vecchio s krásnými pohledy na město a množstvím krámků se zlatými šperky, na tichá náměstí a malé obchůdky ve čtvrti Oltrarno, dojdeme před majestátní palác Palazzo Pitti, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů i královské komnaty z 18. a 19. století. Dále uvidíme kostel Santa Maria del Carmine s kaplí Brancecciů. Poté se projdeme v okouzlujících uličkách starého města, můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

3. den: po snídani odjedeme s průvodcem zajištěným autobusem na celodenní výlet do Pisy. Historické město leží na obou březích řeky Arno, které spojuje Ponte di Mezzo (Prostřední most).   Sahá od nádraží na jihu a pevnosti Sangallo  na jihovýchodě až po Piazza dei Miracoli na severozápadě. V jižní části města je kostel SM del Carmine, historické budovy univerzity jsou na severním břehu řeky blízko mostu. Uprostřed severní části leží náměstí dei Cavalieri a na západ od něho botanická zahrada. Prohlédneme si Piazza dei Miracoli (náměstí zázraků) od r.1987 UNESCO - v historickém centru a samozřejmě šikmou věž s výškou 56.6 m. Byla založena roku 1173, ale už roku 1185, když byla postavena tři patra, se ukázalo, že je nakloněná. Kolem roku 1270 přibyla další poschodí, ale stavitelé se vzdali úmyslu postavit nejvyšší věž na světě a roku 1350 věž završili stolicí pro zavěšení zvonů v šestém patře. Po poledním odpočinku navštívíme Dóm Panny Marie Nanebevzetí – pětilodní románskou baziliku z let 1063-1118, baptisterium – velká křestní kaple z roku 1152, středověký palác Pallazzo Pretorio, palác Palazzo Gambacorti z konce 14.století v němž sídlí radnice, palác Palazzo Medici z 15. století, palác Palazzo della Sapienza, v němž sídlí universita, založená v roce 1543 a další. Projdeme se po pěší zóně  Corso Italia, která je hlavní obchodní a nákupní třídou města. Kdo bude mít zájem, může navštívit botanickou zahradu – nejstarší v Evropě (založená 1544). K večeru se vrátíme zpět do Florencie.

4. den: po snídani budeme mít individuální volno, poté nás čeká transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

Ubytování

hotel Columbus  4* (www.hotelcolumbus.it ) - moderní hotel v centru města (SAT-  TV, telefon, fen, trezor, minibar, klimatizace). Kuřácké pokoje na vyžádání.

Stravování

bufetové snídaně.

Cena zahrnuje

pravidelnou leteckou dopravu Praha-Florencie-Praha včetně všech tax, emisních příplatků, transfer z letiště  do hotelu ve Florencii a zpět, 3x ubytování v hotelu 4*s bufetovou  snídaní a s možností přistýlky, odborného průvodce po celou dobu pobytu, služby dle programu bez vstupů, pojištění dle zákona.

Cena nezahrnuje

vstupy do jednotlivých objektů. Fakultativně: celodenní výlet do Pisy  – Kč 790,- (doprava, průvodce)

Odlety

Praha 10:.40 hodin,  z Florencie 14:55 hodin. Zavazadla:   velké příruční s maximální váhou do 10 kg/ osoba  o rozměrech 55x40x20 cm + malé příruční zavazadlo 35x20x20 cm.

04.10. (Pá) - 07.10. (Po) 2019 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-13 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoFlorencie
HotelFlorencie+Pisa-letecky,hotel Columbus 4*
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín04.10.2019 - 07.10.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...