Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 875088

Řím -Regina Margherita***- letecký eurovíkend - Velikonoce

Termín: 10.04. (Pá) - 13.04. (Po) 2020

Délka pobytu: 4 dny, 3 noci

Doprava: Letecky / Praha

Strava: Snídaně

Cena: 14 440 Kč

Poloha

Antická metropole s každodenním programem, Velikonoce - pouze 1 den dovolené

Vydejte se s námi do hlavního města Italské republiky a poznejte více jak tisíc let staré kulturní skvosty. Doslova na každém kroku Vás četné pamětihodnosti nabádají k zaslouženému obdivu umění dávných stavitelů a umělců. Vychutnejte si atmosféru největších křesťanských svátků – velikonoc – v centru katolického světa – Římě a Vatikánu. Při prohlídce náměstí sv. Petra uvidíme i papežské sídlo, z jehož balkonu pontifik na Boží hod velikonoční pronáší slavné požehnání „Urbi et Orbi (Městu a světu). Zatímco jaro u nás touto dobou teprve začíná, zde, ve středomořském podnebí zažijete již kvetoucí římské jaro se příjemnými teplotami a kvetoucí vegetací.  Může být lepší volba na romantický víkend, než výlet do Říma?
 

Program

1.den: přílet do Říma v 12.00 hodin, odjezd do hotelu, ubytování. Poté se vydáme na náměstí Piazza Navona, původně stadion postavený císařem Domitianem. Jsou zde tři fontány – Fontana del Fuimi (Fontána řek) od Berniniho (1651) s alegorickými sochami Nilu, Gangi, Dunaje a La Platy, v jižní části Fontana del Moro (Mouřenínova fontána), rovněž od Berniniho, v severní části Fontana del Nettuno (Neptunova fontána). Na západní straně náměstí si prohlédneme barokní kostel S. Agrese in Agone.  Večer se vrátíme do hotelu, volno, nocleh.
2. den: po snídani nás čeká pěší okruh antickým Římem – obrovská stavba amfiteátru Flaviovců čili Kolosea, postaveného v l. 72-80 císařem Vespasianem a jeho synem Titem. Zde byly pořádány gladiátorské hry. Stavba má tvar elipsy, má čtyři patra, čtyři brány, 80 arkádových vchodů do jednotlivých úseků hlediště, v němž bylo místo pro 50 000 diváků. Dále navštívíme Konstantinův vítězný oblouk, který postavil císař Konstantin Veliký na památku svého vítězství nad Maxentiem v r. 312. Do kultovního centra starého Říma a dodnes sídla městských úřadů vstoupíme po monumentálním Michelangelově schodišti, na jedno z nejkrásnějších náměstí Itálie (zbudovaném podle Michelangelových plánů)  Piazza del Campidoglio, kde stojí jezdecká socha císaře Marka Aurelia. Na náměstí se nachází Museo Capitolino s mimořádně cennou expozicí antického sochařství, dále Palazzo dei Conservatori s dalšími významnými antickými památkami – proslulá bronzová Kapitolská vlčice. Než opustíme Kapitol, rozhlédneme se z terasy u Pallazo Senatorio po římském foru – jako na dlani uvidíme všechny stavby, které jsou v v areálu fora a mnohé další nacházející se mimo uzavřený areál fora – (zbytky Sloupořadí dvanácti bohů, tři korintské sloupy Vespasianova a Titova chrámu). Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno, nocleh. 
3. den: po snídani bude následovat prohlídka vatikánského státu a vatikánských muzeí. Hlavní je chrám sv. Petra, stojící na elipsovitém náměstí Piza di S.Pietro. V chrámu se nachází proslulá Michelangelova Pieta, socha Karla Velikého, Konstantina Velikého, papežský oltář, Berniniho baldachýn, bronzová socha sv. Petra a další památky. Prohlédneme si  Svatováclavskou kapli, trojlodní kryptu, ve které jsou pochováni papežové a kardinálové. Možný je i individuální výstup na Svatováclavskou věž, odkud je nádherný pohled na Řím, vatikánské zahrady a Andělský hrad. K chrámu sv. Petra přiléhá Apoštolský palác, který je od r. 1377 papežskou rezidencí. Po polední přestávce k odpočinku a případném obědu dojdeme k Andělskému hradu - mohutné stavbě (průměr 89 m) ležící při Tiberu. Původně mauzoleum pro římského císaře Hadriana, dnes muzeum.  Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno, nocleh.   
4. den: po snídani nás čeká další prohlídka města s průvodcem, odjezd přistaveným autobusem  na letiště, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Ubytování

Regina Margaretta  3*www.hotelreginamargherita.it je umístěn ve čtvrti Nomentano nedaleko  zastávky metra a turistické atrakce (Trevi Fountain, Pantheon a Koloseum) jsou v blízkosti hotelu.  
V hotelu je vstupní hala s recepcí, restaurace a Wi-Fi. Všechny pokoje mají klimatizaci, minibar, SAT- TV, trezor, koupelnu s hydromasážním sprchovým koutem.

Stravování

bufetové snídně.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu, transfery, 3x ubytování v hotelu *** v   Římě s bufetovou snídaní, letištní taxy, bezpečnostní a palivový příplatek, emisní příplatek, odborného průvodce po celou dobu zájezdu, každodenní program.

Cena nezahrnuje

vstupy do kulturních objektů, místní pobytovou  taxu - platba na místě. Pojištění bez připojištění storna zájezdu 112 Kč, komplexní pojištění vč. pojištění storna zájezdu  412 Kč. 

10.04. (Pá) - 13.04. (Po) 2020 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-14 440 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoŘím
HotelŘím -Regina Margherita***- letecký eurovíkend - Velikonoce
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín10.04.2020 - 13.04.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Zkontrolujte prosím všechna povinná pole
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...