Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 768325

LAST MINUTE Vánoce v pohodě-hotel Grand***

Termín: 23.12. (Ne) - 25.12. (Út) 2018

Délka pobytu: 3 dny, 2 noci

Doprava: Autobus

Strava: Polopenze

Cena: 2 990 Kč

Poloha

V duchu naší letité tradice, již po 28., i v letošním roce si Vás dovolujeme pozvat k prožití klidných a pohodových   vánoc. Letošní rok strávíme vánoce na Vysočině.  Navštívíme města zapsaná v UNESCO a tradičně si uděláme dne 24.12. výlet k našim sousedům – do malebného městečka Krems an der Donau. Na zpáteční cestě nás čeká prohlídka města Jihlavy,  kde pro zájemce bude připraven fakultativní oběd. Těšíme se na Vás.

Program

1.den: v 8.30 hodin odjedeme z Prahy z ulice „Na Florenci“ do Telče, zapsaného v UNESCO, do města šťastných lásek neboli „perly Vysočiny“, které nás zcela určitě podmaní svou krásou. Město bylo založeno v polovině 13. století a renesanční pečeť městu vtiskl Zachariáš z Hradce, nejvýznamnější osobnost jeho historie. Původní gotický hrad se proměnil v impozantní renesanční sídlo s bohatým, dodnes dochovaným interiérem i s překrásným arkádovým nádvořím. Prohlédneme si  historické jádro a budeme pokračovat do Třebíče,  kde bude naše další  zastávka s prohlídkou historického města – románsko-gotická bazilika, která patří ke skvostům středověkého stavitelství. Od roku 2002 je bazilika národní kulturní památkou. V prostorách bezprostředně navazujícího bývalého benediktinského kláštera se nachází Muzeum Vysočiny s rozsáhlými sbírkami betlémů, vltavínů, dýmek a regionální kultury. Poblíž kláštera je umístěn původní židovský hřbitov, kde se nachází 3000 kamenných náhrobků, z nichž nejstarší pochází z roku 1625 a je ve vzrostlém parku. Na Tichém náměstí se nachází Přední synagoga, nazývaná též „stará“ synagoga, která byla vystavěna v první polovině 17. století. Dále si prohlédneme bývalou židovskou čtvrť, s křivolakými uličkami, temnými zákoutími, klenutými průchody, romantickými náměstíčky a dalšími charakteristickými prostory i architektonickými prvky, typickými pro židovskou architekturu. Večer se ubytujeme a  čeká nás večeře v hotelu.

2.den: po snídani odjedeme do Krems (130 km)- česky Kremže, které se nachází v Dolním Rakousku na soutoku řeky Kremže a Dunaje. Je to kouzelné městečko, ležící na Dunaji, které si zachovává historický ráz, za což bylo také oceněno zapsáním do UNESCO. Město je těsně spjato s pěstováním vinné révy a s vinařstvím, což mu propůjčuje nezaměnitelný ráz. V malebných uličkách s hrbolatým kamenným dlážděním najdeme jeden šenk vedle druhého. Prohlédneme si historické centrum města, lemované kouzelnými obchody a obchůdky, kde je v nádherné budově bývalého dominikánského kláštera umístěno Muzeum vinařství, Gozzobur – městský palác královského soudce ze 13.století, Prašnou věž - zbytek městského opevnění z roku 1477, farní kostel sv. Víta, založený roku 1014 s věží ze 13. století, gotický kostel s bývalým klášterem dominikánů za 13. století,  městskou bránu z konce 15. století, která je ikonou města a další. Nezapomeneme si koupit kremžskou hořčici (Kremser Senf), která skutečně pochází původně z Kremže, i když dnes se vyrábí v jiných městech. Na rozdíl od české kremžské hořčice není zjemňována octem, ale vínem.

3. den: po snídani se vydáme na cestu do Jihlavy,  kde nás čeká prohlídka města – brána Matky Boží – typický symbol města, radnice ze tří spojených  raně gotických domů, kamenné kašny s barokními  sochami Neptuna a Amfitrité z 18.století, minoritský kostel Nanebevzetí Panny Marie, dominikánský kostel Povýšení sv.Kříže a další památky.  Po prohlídce půjdeme na fakultativní božíhodový oběd. V odpoledních hodinách se vydáme na zpáteční cestu domů.

Ubytování

hotel Grand *** v centru historického  města. Pokoje s vlastním příslušenstvím,  SAT TV, telefonem,  trezorem, Wi-Fi, bazénem se slanou vodou a protiproudem.

Stravování

2x snídaně, 1x večeře, slavnostní štědrovečerní večeře.

Cena zahrnuje

dopravu, 2x ubytování s polopenzí - 2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře: (rybí polévka, smažený kapr nebo vepřový řízek, bramborový salát, jablkový závin se  šlehačkou, káva,  vánoční cukroví), průvodce, dáreček, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

případné vstupné do památkových objektů

Příplatek:                   oběd na Boží hod :

Polévka: drůbeží vývar s masem, nudlemi a zeleninou : 1.) pečené kachní stehno, zelí, knedlík - Kč 310,- 2.) svíčková na smetaně, knedlík, brusinky - Kč 290,-. 3) Přírodní kuřecí steak, brambor, dušená zelenina – Kč 285,-. Moučník: čokoládový perník se šlehačkou

23.12. (Ne) - 25.12. (Út) 2018 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-14%Last minute2 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoTřebíč
HotelLAST MINUTE Vánoce v pohodě-hotel Grand***
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Termín23.12.2018 - 25.12.2018
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...