Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 622648

Lisabon, metropole na konci Evropy - letecky

Poloha

Jako většina evropských metropolí, býval také Lisabon typickým středověkým městem s úzkými křivolakými uličkami, do doby, než byl téměř celý srovnán se zemí ničivým zemětřesením a následnou vlnou tsunami a požárem. Země se začala třást pod hladinou oceánu ráno 1. listopadu roku 1755 na svátek Všech svatých, kdy byla většina Lisaboňanů na mši. Pod klenbou kostelů a domů jich tehdy zahynuly desítky tisíc. Jako připomínka tohoto neštěstí stojí dodnes impozantní ruiny konventu karmelitánů (Convento do Carmo), jehož gotické zdi a oblouky zůstaly zachovány, zatímco v kostelní lodi pod širým nebem raší zelená tráva. Lisabon se rozkládá především na pravém břehu řeky Tejo v jejím estuárovitém ústí do Atlantského oceánu. Proto byl první lisabonský Most 25 de Abril na paměť  Karafiátové revoluce  vybudován až v 60. letech 20. století. Slavnostně otevřen byl 6. srpna 1966 a nejprve pojmenován Ponte Salazar. Je dlouhý 2 277,64 m a v maximálním bodě vysoký 70 m. V roce 1998 Portugalci slavili 500leté výročí přelomové plavby Vasca de Gamy do Indie. Kromě velkolepého Expa 98 proběhlo i slavnostní otevření Mostu Vasco de Gama. Ten patří s délkou 17.345 m k nejdelším mostům v Evropě a výškou 155 m k nejvyšším konstrukcím v Portugalsku.

Program

1. den: odlet z Prahy (17:25 hod.), přílet do Lisabonu, transfer do hotelu, ubytování.
Poté se vydáme s průvodcem na večerní prohlídku metropole – první seznámení s městem a okolím ubytování, návrat do hotelu.

2. den: po snídani bude následovat prohlídka čtvrti Bairo de Belém, odkud před pětisty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Uvidíme památník zámořských objevů, postavený v roce 1960 k pětisetletému výročí úmrtí Jindřicha Mořeplavce, portugalského prince, který podporoval zámořské objevy, sám se ale nikdy na moře nevydal. Památník má tvar stylizované karavely, na jejíž přídi stojí princ a za ním stojí ve dvou řadách po obou stranách plachet osobnosti, které se nejvíc zasloužily o vytvoření portugalské koloniální říše. Jsou zde králové, mořeplavci, význační dobyvatelé, umělci i obyčejní námořníci. Dále navštívíme Belémskou věž, klášter sv.Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos) a Centro Cultural de Belém. Po přestávce na oběd  budeme pokračovat v prohlídce – most Vasca de Gamy, možnost prohlídky areálu Parque EXPO 1998, nádraží Oriente. Poté můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat do hotelu.

3. den: po snídani následuje další prohlídka starého i nového centra Lisabonu – BAIXA – v severní části si prohlédneme náměstí Markýze Pombala, park Eduarda VII., hlavní nádraží a náměstí krále Petra IV. Projdeme se ulicemi a náměstími města z doby přestavby po zemětřesení – Obchodní náměstí s jezdeckým pomníkem krále Josefa I., uvidíme malebnou čtvrť Alfama – tzv. lisabonská „Malá Strana“, diamantový dům nebo románskou katedrálu Sé, nejstarší lisabonskou katedrálu, pocházející ze 12. století. Večer se vrátíme do hotelu.
4. den: po snídani nás čeká výstup na maurský hrad sv. Jiří (Castelo de Săo Jorge), odkud je překrásný výhled na město i na řeku Tejo, která nedaleko Lisabonu ústí do Atlantiku. Poté následuje individuální  volno – možnost návštěv muzeí nebo nákupů. Večerní transfer na letiště a odlet do Prahy (přílet ve 23:55 hod.)

Ubytování

VIP Grand Lisboa Hotel & Spa  www.viphotels.com  se nachází mezi historickým centrem Lisabonu a novou finanční čtvrtí města, cca 5 minut chůze od stanice metra Campo Pequeno.
Hotel nabízí moderní ubytování, luxusní wellness centrum (různé procedury, masáže) a venkovní bazén.
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky jsou vybaveny klimatizací, telefonem, fénem, minibarem a TV. 

Stravování

snídaně formou bufetu.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Lisabon - Praha s leteckou společností TAP Portugal včetně všech tax a emisních poplatků, přepravu zavazadel (max. 23 kg odbavené zavazadlo + max. 8 kg příruční zavazadlo),  transfer letiště-hotel a zpět, 3x ubytování v hotelu s bufetovou snídaní, odborného průvodce po celou dobu pobytu, služby dle programu bez vstupů, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu 1 €/ osoba/ noc – povinná platba na místě,  vstupy do jednotlivých objektů.
Doporučujeme zakoupit návštěvnickou kartu „Lisboa Card“ (31,50 €/ 48 hod.; 39 €/ 72 hod.), která opravňuje držitele k volným vstupům do většiny muzeí a galerií v Lisabonu a obsahuje volnou jízdenku na městskou dopravu.

27.09. (St) - 30.09. (So) 2017 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-15 990 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...