Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 626044

Rotterdam a podzimní květinové korzo v Zundert

Poloha

Rotterdam – největší přístav v Evropě a druhý největší na světě a zároveň mladé, moderní a živé nizozemské město na vodě. Zájezd se koná v době, kdy slaví město Rotterdam Světové slavnosti přístavu „Wereld Haven Dagen“ a také Corso Zunder. Během tohoto festivalu se na břehu řeky Maas pořádá opravdová párty. Budete mít možnost podívat se do zákulisí mnoha podniků a firem v přístavu, kam byste se za normálních okolností nedostali. Festival v okolí řeky Maas v blízkosti mostu Erasmus a Katendrechtu nabízí nádhernou kombinaci různých atrakcí a zábavy.  Uvidíme přehlídku rotterdamských lodí a hlavní program je spojený s ohňostrojem na souši i na moři. A kde jinde než v Holandsku by se měly pořádat květinové slavnosti. Corso Zunder je největší květinové korzo na světě, kde přes hodinu trvající průvod nabízí alegorické vozy, které jsou složeny celé z květin. Nejde pouze o strnulé sochy, ale umělecká díla, která se pohybují, hrají nebo vykonávají nějakou činnost -  jedna velká show. Zundert je také celosvětové proslulý především tím, že se v něm narodil malíř  Vincent van Gogh.

Program

1. den: odjezdy:  20.00 hod. Praha, 20.30 hod. Beroun, 21.15 hod. Plzeň. Přejezd Německem do Holandska.

2. den: po příjezdu do Rotterdamu si uložíme zavazadla do hotelu a půjdeme na první prohlídku města -  nejznámější pamětihodnosti (Oude Haven – Starý přístav) – zachovalá část historického přístavu, Spanjaardsbrug (Most Španělů), Potlood – zajímavě řešená obytná budova připomínající tužku, masivní budova Centrale Bibliotheek, nádraží Station Blaak, Kubuswoningen neboli Blaakse Bos (obytné kostky) – komplex připomínající stromořadí (proto „bos“), Euromast – nejvyšší stavba Nizozemska, kde z výšky 96 metrů se naskýtá fantastický panoramatický výhled na město a do krajiny. Pro odvážlivce - Vesmírná loď – otáčející se výtah Vás vyveze až do výšky 180 m. Procházku zakončíme u Rotterdamské tržní haly, kterou 1. října 2014 slavnostně otevřela královna Maxima. Tato tržnice je ukázkou nových urbanistických možností. Zde můžeme ochutnat místní specialitu holandský „haring“ (slaneček), nebo „kibbeling“ – smaženou rybu. Po ubytování nás čeká slavnost Wereld Haven Dagen (Světový přístavní den) a na závěr ohňostroj na souši i na moři. Pro zájemce možnost:  odjet metrem (cca 2€/1cesta-32 minut) do Den Haagu – sídla královny, parlamentu a vlády, rychlovlakem do Amsterdamu 35 minut – cca 12€/jedna cesta, vlakem nebo autobusem do Antverp (Belgie) – autobus 1.20 hodin – 13€/1cesta, vlakem 10 minut/6€, skanzen Kinderdijk (UNESCO) – 19 větrných mlýnů..

3. den: po snídani odjedeme do městečka Zundert ( cca 1 hodina), kde nás čeká prohlídka. V městečku se narodil v roce 1853 malíř Vincent van Gogh jako syn protestanského kazatele a prožil zde i své dětství.  Navštívíme expozici o malířově životě, která stojí na původním místě, kde stál jeho rodný dům, římskokatolický kostel Zundert, neoklasicistní radnici, větrný mlýn ze 17. století a další. Po krátké přestávce na oběd se zúčastníme květinového korza neboli jiřinkové slavnosti, kdy ulicemi projíždí průvod alegorických vozů, které nesou obrovské formace z květů jiřin.  Každý rok tucty dobrovolníků spojují své síly, aby vytvořili úchvatnou přehlídku květinových výtvorů. Tyto průvody se zde konají již od roku 1936 (oslava narozenin královny Vilemíny), kdy byly skromnější než dnes. Vozy byly taženy koňmi a kola byla zdobena květinami. Okolo 20 blízkých vesnic a vísek usilují o to, aby prezentovaly svá jména na této květinové slavnosti. Na každý vůz se dává průměrně 400 tisíc květů.   V loňském roce si vítěznou cenu odvezl vůz s názvem Adieu Vincent, který zobrazoval malíře Vincenta van Gogha, jak  se štětcem v ruce odpočívá na lůžku z fialově zbarvených květů. Městečko je také největším dodavatelem jiřin na světě. Večer odjedeme do ČR.

4. den – příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

 

Změna programu vyhrazena 


 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s  možností přistýlky v hotelu  3*  v centru Rotterdamu.

Stravování

bufetová snídaně.

Cena zahrnuje

dopravu, 1x ubytování s bufetovou snídaní, odborného průvodce, prohlídky dle programu, povinné pojištění CK. 

Cena nezahrnuje

komplexní pojištění vč. léčebných výloh Kč 112,- (připojištění storna zájezdu + Kč 200,-), 10 €-vstup na květinové korzo.

01.09. (Pá) - 04.09. (Po) 2017 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Autobus
-3 850 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...