Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 257264
Program

Norimberk láká zvláště v předvánočním čase k návštěvě jedněch  z nejvyhlášenějších  vánočních trhů v  Německu – Christkindlmarkt, které se konají na Hlavním náměstí, kde Karel  IV. nechal postavit gotický klenot v podobě 9 metrů vysoké kašny. Rovněž  zde nechal postavit kostel Panny Marie, kde dodnes sedí na jeho průčelí.  První trhy byly na stejném místě již v roce 1610.  Neopakovatelné kouzlo s kulisou kostela Panny Marie, s kašnou a s výhledem na gotický kostel sv. Sebalda. Vánoční trhy tvoří asi 180 stánků ze dřeva a červeno-bílé látky, která tvoří střechy stánků. Vedle typických norimberských perníčků a biskupských chlebíčků zde najdeme sladkosti, hračky, vánoční ozdoby a umělecké předměty. Posilnit se můžeme svařeným vínem a opékanými klobáskami. Velice zajímavá je také procházka po vánočním trhu partnerských měst Norimberka, kde si můžeme zakoupit díla uměleckých řemeslníků ze zemí jako Nikarague, Čína, Skotsko nebo Ukrajina. Také nejmenší návštěvníci si zde přijdou na své - pro děti je připravený kulturní program v domě zvaném Sternenhaus nebo projížďka historickým poštovním vozem taženám koňmi. Doporučujeme ochutnat typické bílé klobásky, které jsou jemnější než např. na severu Německa, jelikož jsme ve Francku, vyhlášené vinařské oblasti a originální perníčky na tenoučkých bílých oplatkách. Kdo již bude nabažen vánočními trhy, může si prohlédnout malebné Staré město, které dodnes dodává pocit středověku, zejména díky mimořádně zachovalým, takřka kompletním městským hradbám. K návtěvě zve i dům - nyní muzeum - zde žijícího a tvořícího Albrechta Dürera. 

Užijme si vánoční trhy obklopené zcela zvláštní a nezapomenutelnou bavorskou kulisou.

Odjezdy:  Praha:  05.30 hod. z ulice “Na Florenci“,  Beroun: 06.15 hod.,  Plzeň: 07.15 hod.. Po příjezdu do města následuje prohlídka s průvodcem – historické památky - císařský hrad, kostely Panny Marie a sv. Vavřince, dům Albrechta Dürrera a další. Odpoledne individuální volno k návštěvě vánočních trhů,, ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Cena zahrnuje

Dopravu, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Pojištění léčebných výloh.

02.12. (So) 2017 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu vč. dopravy a průvodce
Bez stravy
Autobus
-790 Kč Rezervace
09.12. (So) 2017 - 1 den
Cena za osobu vč. dopravy a průvodce
Bez stravy
Autobus
-790 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...