Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 639398

Pisa, hotel La Pace ***, letecky

Poloha

Navštivte s námi jedno z nejkrásnějších měst Toskánska – Pisu, která je omývaná řekou Arno a je jedním z nejvyhledávanějších měst v Itálii. Známá je zde především Šikmá věž. Historie tohoto města sahá pravděpodobně až do 13. století př. n.l., kdy bylo město patrně založeno Řeky již 550 let před založením Říma. Na zdejší universitě jako učitel v 16. Století působil i slavný Galileo Galilei. Turisticky zajímavá pro svět začala být Pisa ve 20. století.

Hotel La Pace *** se nachází 1 km od centra města v blízkosti památek jako je Šikmá věž a Arena Garibaldi.

Program

1.den: přílet  do Pisy,  transfer do hotelu, ubytování. Poté se vydáme s průvodcem na večerní prohlídku města –první seznámení s městem a okolím hotelu.

2. den: po snídani bude následovat prohlídka města. Nejprve zajdeme k Šikmé věži, která je  turisticky nejzajímavějším a a nejoblíbenějším místem ve městě. Tato stavba, započatá v roce 1178 v románském stylu,  měla velmi nestabilní základy a právě to způsobilo, že se stavba začala  pomalu naklánět. Následovaly pokusy o na narovnání věže, ale věž se nikdyúplně nenapřímila. Právě tato abnormalita přitahuje turisty z celého světa a že rovná věž by ztratila velkou část své zajímavosti. Další z  památek, kterou navštívíme, je  katedrála Nanebevzetí í Panny Marie, která je postavena v románském stylu. Její stavba byla započata v roce 1063,  architektura nese stopy vlivů muslimské či byzantské kultury. Všechno vybavení nepochází z dřívější doby než z roku 1595, původní vybavení totiž zničil požár v tomto roce. Turisté zde mohou obdivovat například bohatě zdobený strop, zdobení je zde dřevěné či zlacené. Část stropu je také kazetová, na něm je také vyryt znak rodu Medici. Od roku 1310 se zde nacházela kazatelna z díla umělce Giovanniho Pisaniho. K jejímu objevení došlo v roce 1926, byla však velmi znatelně přebudována a dosáhla jiné podoby než původní Pisaniho kazatelna. K vidění jsou zde například krásné mozaiky od Benvenuta di Giuseppe. Stejně jako Šikmá věž je tato budova nakloněná, ale mnohem mírněji, opět je to ale způsobeno nestabilním podložím. Dalším zajímavým místem je baptisterium sv. Jana, které se může pochlubit výškou 55 metrů. Na obvod má tato stavba 107 metrů, svými rozměry se stala největším svého druhu v Itálii. Je postavena zároveň v románském i gotickém stylu, stavba budovy začala v roce 1152 a skončila v roce 1363. Můžeme si zde prohlédnout například bronzovou sochu Jana Křtitele pocházející z roku 1246, tento prostor se také vyznačuje výjimečně dobrou akustikou. Když se například postavíte na jeden konec místnosti a zašeptáte, lidé na druhém konci to za okamžik uslyší. Proto je toto místo ideální například pro pěvecká vystoupení. Dále budeme pokračovat k zajímavému místu - Campo Santo, v překladu Svaté pole. Údajně byla tato stavba vystavěna kolem prsti, která byla dovezena z Golgoty, odtud také pramení její název. Tato hlína sem byla dovezena po čtvrté křižácké výpravě tehdejšími vojáky. Budovu začali stavět v roce 1278 jako katolický chrám, při dokončení v roce 1464 však bylo toto místo již gotickým hřbitovem nazývaným Camposanto Monumentale. Toto místo je navíc opředeno pověstí, že pohřbená těla se zde  rozloží nejdéle do 24 hodin. Kolem katedrály v centrální části města se také nachází Piazza dei Miracoli, v překladu Náměstí zázraků, oficiálně se ale místo nazývá Náměstí katedrály, kde je  také Baptisterium a hřbitov Camposanto Monumentale.

3. den: po snídani celodenní  výlet (místní dopravou - cca 60 minut) do Florencie. Prohlídka spojená s návštěvou nejznámějších pamětihodností města – historické centrum – katedrála Santa Maria del Fiore s  Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí. Budeme obdivovat vzácnou křestní kapli, kterou Florenťané nazývají velmi prostě Battistero, dále jeden z nejvzácnějších kostelů města, tzv. Chiesa di Santa Croce  na náměstí stejného jména, s náhrobky mnoha věhlasných Florenťanů (Michelangelo, Galileo a další), opatský kostel Badia Florentina, Dóm a baptisterium, staré městské vězení Bargello, Casa di Dante, starou tržnici. Samozřejmě nevynecháme středověké náměstí Piazza della Signoria s monumentálním palácem Vecchio, jenž se pyšní kopií sochy Michelangelova Davida před průčelím a lodžií dei Lanzi s jedinečným sousoším, z nichž vynikají Únos Sabinek a Perseus s hlavou Medúzy. Po přestávce na oběd půjdeme podloubím Gallerie Uffizi k řece Arno, přejdeme most zlatníků Ponte Vecchio s krásnými pohledy na město a množstvím krámků se zlatými šperky, na tichá náměstí a malé obchůdky ve čtvrti Oltrarno, dojdeme před majestátní palác Palazzo Pitti, jenž uchovává vzácnou obrazárnu renesančních malířů i královské komnaty z 18. a 19. století. Dále uvidíme kostel Santa Maria del Carmine s kaplí Brancecciů. Poté se projdeme v okouzlujících uličkách starého města, můžeme posedět u dobré kávy a ochutnat místní speciality. Večer návrat místní dopravou do hotelu.

4. den: po snídani budeme mít individuální volno nebo dle přání další prohlídka města. Odpoledne  nás čeká transfer na letiště, odlet do Prahy v 18.00 hodin.

 

Ubytování

Pohodlně zařízené pokoje s koupelnou se sprchou a WC, fénem, TV, Wi-Fi a klimatizací.

Stravování

snídaně.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu pravidelnou linkou ČSA Praha – Pisa - Praha včetně všech tax, emisních příplatků, transfer z letiště v Pise do hotelu a zpět, 3x ubytování s bufetovou  snídaní, výlet místní dopravou  do Florencie, odborného průvodce po celou dobu pobytu, služby dle programu, pojištění CK dle zákona.

Cena nezahrnuje

vstupy do jednotlivých objektů.

27.09. (St) - 30.09. (So) 2017 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
osoba ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-13 310 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...