Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 288980

LAST MINUTE Eurovíkendy - letecké prodloužené víkendy v Římě, Grand hotel Hermitage ****

Poloha

Vydejte se s námi do hlavního města Italské republiky a poznejte více jak tisíc let staré kulturní skvosty. Doslova na každém kroku Vás četné pamětihodnosti nabádají k zaslouženému obdivu umění dávných stavitelů a umělců. Může být lepší volba na romantický víkend, než výlet do Říma?

V blízkosti hotelu je olympijský stadion a zajímavé avantgardní stavby, hudební komplex Auditorium Parco della Musica a muzeum WAXXI.

Program

1. den: přílet do Říma, odjezd do hotelu, ubytování. Poté  se vydáme na náměstí Piazza Navona, původně stadion postavený císařem Domitianem. Jsou zde tři fontány – Fontana del Fuimi (Fontána řek) od Berniniho (1651) s alegorickými sochami Nilu, Gangi, Dunaje a La Platy, v jižní části Fontana del Moro (Mouřenínova fontána), rovněž od Berniniho, v severní části Fontana del Nettuno (Neptunova fontána). Na západní straně náměstí si prohlédneme barokní kostel S. Agrese in Agone.  K večeru se vrátíme do hotelu, volno, nocleh.

2. den: po snídani  nás čeká pěší okruh antickým Římem – obrovská stavba amfiteátru Flaviovců čili Kolosea, postaveného v l. 72-80 císařem Vespasianem a jeho synem Titem. Zde byly pořádány gladiátorské hry. Stavba má tvar elipsy, má čtyři patra, čtyři brány, 80 arkádových vchodů do jednotlivých úseků hlediště, v němž bylo místo pro 50 000 diváků. Dále navštívíme Konstantinův vítězný oblouk, který postavil císař Konstantin Veliký na památku svého vítězství nad Maxentiem v r. 312. Do kultovního centra starého Říma a dodnes sídla městských úřadů vstoupíme po monumentálním Michelangelově schodišti, na jedno z nejkrásnějších náměstí Itálie (zbudovaném podle Michelangelových plánů)  Piazza del Campidoglio, kde stojí jezdecká socha císaře Marka Aurelia. Na náměstí se nachází museo Capitolino s mimořádně cennou expozicí antického sochařství, dále Palazzo dei Conservatori s dalšími významnými antickými památkami – proslulá bronzová Kapitolská vlčice. Než opustíme Kapitol, rozhlédneme se z terasy u Pallazo Senatorio po římském foru – jako na dlani uvidíme všechny stavby, které jsou v v areálu fora a mnohé další nacházející se mimo uzavřený areál fora – (zbytky Sloupořadí dvanácti bohů, tři korintské sloupy Vespasianova a Titova chrámu). Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno,  nocleh.

3. den: po snídani  bude následovat prohlídka vatikánského státu a vatikánských muzeí. Hlavní je chrám sv. Petra, stojící na elipsovitém náměstí Pza di S.Pietro. V chrámu se nachází proslulá Michelangelova Pieta, socha Karla Velikého, Konstantina Velikého, papežský oltář, Berniniho baldachýn, bronzová socha sv. Petra a další památky. Prohlédneme si Svatováclavskou kapli, trojlodní kryptu, ve které jsou pochováni papežové a kardinálové. Možný je i individuální výstup na Svatováclavskou věž, odkud je nádherný pohled na Řím, vatikánské zahrady a Andělský hrad. K chrámu sv. Petra přiléhá Apoštolský palác, který je od r. 1377 papežskou rezidencí. Po polední přestávce k odpočinku a případném  obědu  dojdeme k Andělskému hradu - mohutné stavbě (průměr 89 m) ležící při Tiberu. Původně mauzoleum pro římského císaře Hadriana, dnes muzeum.  Večer se vrátíme do hotelu, individuální volno, nocleh.

4. den:  po snídani další prohlídka města s průvodcem, odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Ubytování

Grand hotel Hermitage 4* je umístěn v luxusní čtvrti Parioli. Má střešní zahradu s výhledem na baziliku svatého Petra a město. Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky mají balkón, klimatizaci, trezor, TV. Od hotelu je výborné spojení autobusem k hlavním památkám - cca 15 minut.

Stravování

bufetová snídaně. Snídani si můžete přes pokojovou službu odjednat na pokoj.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu, transfery, 3x ubytování v hotelu 4* v Římě s bufetovou  snídaní, letištní taxy, bezpečnostní a palivový příplatek, emisní příplatek, odborného průvodce po celou dobu zájezdu, každodenní program.

Cena nezahrnuje

vstupy do kulturních objektů,  místní pobytovou taxu 6 €/ osoba/ noc - povinná platba na místě,
komplexní pojištění bez připojištění storna zájezdu 112 Kč/ osoba,
komplexní pojištění včetně připojištění storna zájezdu  412 Kč/ osoba.

06.07. (Čt) - 09.07. (Ne) 2017 - 4 dny, 3 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cen za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Snídaně
Letecky/Praha
-25%Last minute8 490 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...