Bena Tour, s.r.o.

flagflag

Typy zájezdů

Menu

ID: 420214

Vánoce v pohodě - České Budějovice - hotel Clarion Congress ****

Poloha

V duchu naší letité tradice, již po 27. i v letošním roce si Vás dovolujeme pozvat k prožití klidných a pohodových   vánoc. Letošní rok strávíme vánoce na jihu Čech. První den si uděláme zastávku ve městě Písku, které bylo kdysi královským městem. Protéká jím řeka Otava, jejíž zlatonosný  písek dal městu jméno. Dále navštívíme České Budějovice, kde budeme ubytováni. Tradičně si uděláme i výlet k našim sousedům – tentokrát do Rakouska do Lince. Na zpáteční cestě nás čeká prohlídka města Tábora, kde pro zájemce bude připraven fakultativní oběd. Změňte zažité tradice a prožijte letošní svátky bez shonu v kruhu přátel.

 

Program

1.den: v 8.00 hodin odjedeme z Prahy z ulice „Na Florenci“ směrem do Písku, kde bude první zastávka s prohlídkou historického centra města – kamenný most ze 13.století s barokními sochami, radnice s barokním průčelím, kde v trojúhelníkovém tympanonu je znak města a nad ním sochy Spravedlnosti, Síly a Trpělivosti a ozdobné vázy. Dále klášterní kostel Povýšení sv. Kříže, který má výrazné renesannční sgrafitové průčelí, pozůstatek z doby, kdy objekt sloužil jako městská solnice. Pod dlažbou se nachází švamberská krypta ze 17. století. Dále bude následovat přestávka na případný oběd. Po odpočinku  budeme pokračovat v prohlídce města- písecký hrad zbudovaný ve 13. století, dům U koulí – kdysi součást jedné ze tří městských bran – Putimské. Dům má bohatou historii – bydleli zde básník A. Heyduk, spisovatel J.Holeček a zejména básník Fráňa Šrámek – zde se odehrává jeho Stříbrný vítr a Měsíc nad řekou.   Dále budeme pokračovat do Českých Budějovic, kam přijedeme odpoledne. Ubytujeme se a poté půjdeme na prohlídku města – náměstí Přemysla Otakara II. , které obklopuje 48 měšťanských domů s podloubím v renesančním a barokním slohu, radnice se čtyřmi kamennými sochami mezi věžemi – alegorie Spravedlnosti, Statečnosti, Moudrosti a Opatrnosti, Samsova kašna s motivem hrdiny zápasícího se lvem, Bludný kámen – údajně postavený na místě středověké šibenice, Černá věž s výškou 72 metrů, Masné Krámy a další. Večer nás čeká večeře v hotelu.

2.den: po snídani odjedeme do Lince – nejprve přijedeme k Pöstlingerbahn, vyjedeme vláčkem (nejstrmější dráha na světě  z r. 1898) na horu Pöstlinger se známým farním kostelem z 18. stol. a s krásným výhledem na Alpy. V centru Lince si prohlédneme zajímavé chrámy a kláštery  (farní kostel zal.1648, Starý dóm – jezuitský chrám, minoritský kostel, Nový dóm, nejstarší chrám v Rakousku – sv. Martina z r. 799), a další. Odpoledne odjedeme zpět do hotelu, kde  nás čeká  slavnostní štědrovečerní večeře a také malý dárek od Ježíška, pro ty, kteří nezlobili.

3. den: po snídani se vydáme na cestu do Tábora, kde nás čeká prohlídka města – radnice s mohutnou věží od husitských dob, která zosobňuje prestiž a slávu města,   renesanční kašna uprostřed náměstí, pomník Jana Žižky z Trocnova, dům u Lichviců – patří k nejvýstavnějším domům na náměstí, děkanský kostel Proměnění Páně s věží vysokou 80 metrů, která je dominantou historického jádra. Zajímavé jsou 3 domy na náměstí, kde je střídání epoch : italská renesance s barokními úpravami, francouzské rokoko, česká renesanční architektura.  Po prohlídce půjdeme na fakultativní oběd  na Boží hod. V odpoledních hodinách se vydáme na zpáteční cestu domů.

Vybavení

V hotelu se nachází lobby, bar, restaurace, bazén s protiproudem, wellness - masáže - klasické, lávovými kameny, aroma, suchá vodní, rašlinové obklady, parafínové zábaly, perličkové koupele, kosmetika, manikúra, pedikúra, solná jeskyně, ryba doktor - garra rufa, infrasauna, inhalace a další.  

Ubytování

hotel Clarion Congress**** v centru historického  města.
Pokoje s vlastním příslušenstvím, čajovým a kávovým setem, SAT TV, telefonem, minibarem, trezorem, Wi-Fi, klimatizací.
Bezbariérový pokoj na vyžádání. 

Stravování

2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře.  
 

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu, odborného průvodce, 2x ubytování s polopenzí – 2x bufetová snídaně, 1x večeře, 1x  slavnostní štědrovečerní večeře: (přípitek – Cinzano, šunková  rolka s křenovou pěnou,  rybí polévka, smažený kapr nebo vepřový řízek, bramborový salát, jablkový závin se zmrzlinou a šlehačkou, káva, na stolech budou ořechy, jablka a vánoční cukroví, dáreček, pojištění CK dle zákona.

 

 

s

Cena nezahrnuje

 

Oběd na Boží hod :

  Polévka: masový vývar + pečivo

  1. Konfitované kachní stehno, zelí, knedlík - Kč 310,-
  2. Svíčková na smetaně, knedlík, brusinky -  Kč 289,-
  3. kuřecí plátek, brambor, dušená z                              

      moučník: perník s čokoládou

případné vstupné do solné jeskyně Kč 40/hodina - bonus pro hosty

 

23.12. (So) - 25.12. (Po) 2017 - 3 dny, 2 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za dospělou osobu ve dvoulůžkovém pokoji
Polopenze
Autobus
-3 690 Kč Rezervace
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Pořádající CK: Bena Tour, s.r.o. IČO: 25709992
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor

Vytvářím objednávku...